Kalatööstused valmistuvad uueks kontrollimiseks

Sirje Niitra 07. september 2004, 00:00

Eesti Kalaliidu tegevjuht Valdur Noormägi ütles, et need kalatöötlemistehased, kus Venemaa kontrollid puudusi avastasid, on need nüüdseks likvideerinud ja oktoobri algul peaks tulema Eestisse uus missioon.

Noormägi hinnangul oli paljudel juhtudel arusaamatu, miks ettevõtete taotlusi kalatoodete ekspordiks ei rahuldatud. Ettevõtted pidid juba maikuust Venemaa nõuete kohaselt sinna eksportima, aga juuli lõpul, mil Eestis oli kalapüügikeeld, toimus paljudes Eesti kalatööstustes remont ja inimesed olid kollektiivpuhkusel. Seetõttu võis Noormägi hinnangul kontrollijail vale pilt jääda. Paljud pisipuudused, mis leiti, olid tema hinnangul päevaga kõrvaldatavad ja mõnel juhul oli tegu seaduste erineva tõlgendamisega.

?Ega meil kilu ja räime eriti mujale müüa pole,? lausus Noormägi ja avaldas lootust, et novembris hakkavad ekspordinumbrid Venemaale tõusma. Aastal 2006 võiks see tema sõnul ulatuda juba 750?800 miljoni kroonini.

Juulis toimunud Venemaa veterinaarameti kontrollimise tulemusel sai loa oma toodangut sinna eksportida 24 nimekirjas olnud kalatöötlemisega tegelevast ettevõttest 11.

Kokku sai Eestis loa eksportida oma toodangut Venemaale 16 ettevõtet, sh neli piimatööstust ning ainsa lihatöötlejana Rakvere Lihakombinaat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing