Ülekaalulise lennupagasi eest tuleb reisides lisatasu maksta

Rivo Sarapik 07. september 2004, 00:00

Turistiklassi reisija saab kaasa võtta 20, äriklassi reisija 30 ja esimese klassi reisija 40 kg pagasit. Piirmäärad erinevad Euroopas ja Ameerikas, nii võib USAs pagasiruumi võtta 23 ja käsipagasina kuni 18 kg pagasit.

Lisaks pagasiruumi paigutatavale pagasile võib iga reisija lennuki salongi kaasa võtta ühe ühiku käsipagasit, mille kaal ei tohi ületada kaheksat kilogrammi ning mõõtmed peavad jääma 45×35×20 cm piiridesse. Käsipagasisse ei luba lennufirmad pakkida teravaid esemeid nagu noad, käärid või muu selline.

Kui transporditav pagas ületab maksuvaba määra, siis iga liigse kilo eest võetakse lisatasu, mis on 1,5% kõrgeimast Rahvusvahelise Lennutranspordi Assotsiatsiooni (IATA) ühe suuna lennupileti hinnast. Nt Tallinnast Kopenhaagenisse lennates maksab lisakilo Estonian Airi lennukis 165, vastupidisel suunal ca 150 krooni. Stockholmi suunal on summad 100 krooni. Tasud lisakilode eest erinevad lennufirmati.

Tänavu 25. maist kehtivad piirangud toidukaupade sisseveol, mis laienevad ka lennupagasile. Nii võib Eestisse sissesõidul reisijal kaasas olla kuni 1 kg toidukaupa, Eestisse on keelatud tuua liha ja piima ning nendest valmistatud tooteid.

Allikas: Estonian Air

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing