Pärnu PM: Viisnurga liimpuiduvabriku kavatseb osta kohalik firma

07. september 2004, 08:07

Pärnus tegutsevale ASile Viisnurk kõige enam peavalu valmistanud ja kahjumit tootnud liimpuiduvabrik leidis müüdavatest tootmisüksustest ostja esimesena.

Viisnurga finantsdirektor Andrus Aljas ütles, et põhimõttelised kokkulepped ostjaga on saavutatud ning nüüd käivad ostu-müügilepingu sõlmimiseks läbirääkimised, et täpsustada detaile, kirjutab Pärnu Postimees.

Aljas selgitas, et Viisnurk müüb tänavu 16. aprillil suletud puidudivisjoni vara, kuhu kuuluvad liimpuiduvabrik, saeveski, puidukuivatid ja osa laoplatse.

Et Viisnurgal on Niidus Ehitajate tee ääres tegemist väga suure kinnistuga, läheb müüki vaid maa, mis on vajalik müüdava puidukompleksi normaalseks tööks, rääkis Aljas.

Ehkki Viisnurk ostja nime veel ei avalikusta, on Pärnus puiduga tegelevatele ringkondadele teada, et liimpuiduvabrikut kavatseb osta Lehtpuutöötlemise AS, mille põhitegevuskoht on kunagise metsamajandi Merimetsa tänava äärne territoorium Raekülas.

Lehtpuutöötlemise ASi tegevjuht ja juhatuse liige Toomas Tapupere kinnitas, et läbirääkimised Viisnurgaga on jõudnud lõppjärku ning tehing võib toimuda paari nädala pärast.

Tapupere selgitas, et kuna tegemist on niivõrd keeruka ostuga, tutvuvad nad põhjalikult iga masina ja seadmega, et täpselt selgeks saada, mida just ostavad.

Tapupere ütles, et ettevõte tegeleb praegugi liimpuiduga, aga Viisnurga puidudivisjoni ost annab võimaluse koondada tootmine ühte kohta.

Lehtpuutöötlemise AS hakkas kiiresti arenema pärast seda, kui firmasse investeerisid ASi Sylvester müügist Stora Ensole hiigelsummad teeninud ettevõtjad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing