2004 a. lisaeelarve keskendub investeeringutele ja omavalitsustele

10. september 2004, 16:56

Rahandusminister Taavi Veskimägi esitas eilsel valitsuskabineti nõupidamisel 2004a. lisaeelarve esialgse eelnõu, teatas ministeerium.

2004.a. lisaeelarve mahuks on esialgselt planeeritud 930 milj krooni.

Täiendavad kulud on planeeritud eelkõige investeeringuteks haridusse (haridus- ja kultuuriobjektidesse), keskkonda (KIK ja laev EVA 316), välissuhtlusse (Prantsusmaa, Venemaa ja Ukraina saatkonnad), riigikaitsesse ja piirivalvesse (mereseireradarid), teehoidu ja sotsiaalhoolekandesse (hooldekodud).

Täiendavate vahenditena planeeritakse vähemalt 50 milj ulatuses ka kohalikele omavalitsustele tulumaksumuutuste mõju täiendavaks korvamiseks. Selle sammu tulemusena on valitsusel tulumaksumuutuste kompenseerimiseks kokku 100 miljonit krooni, millega tagatakse omavalitsustele kokku 2004. aastal sarnane tulubaas võrreldes olukorraga kui maksumuutusi ei oleks toimunud.

Samuti plaanitakse lisaeelarvega katta Maaelu Edendamise Sihtasutuse ees seoses ikalduskahjude korvamisega tekkinud võlgnevus mahus 20 milj krooni.

Reservidesse plaanitakse paigutada 2003. aasta üle 500 milj krooni pensionikassa tulevase defitsiidi katteks ülejäägina laekunud raha.

Kuna ministritel on võimailk kuni tänaseni teha parandusi summade osas ning Rahandusministeerium peab need veel läbi töötama, ei ole lõplikest summadest veel võimalik rääkida, teatas ministeeriumi pressiteenistus.

Ministrid arutavad 2004.a lisaeelarvet järgmise nädala valitsuse istungil, 16.septembril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing