Kobin, Palts ja Peek said neljakordset vaheltkasu

Peeter Raidla 13. september 2004, 00:00

Kobini, Paltsi ja Peegi omanduses olev OÜ Ventes Invest ostis Viimsis Randvere ja Tammepõllu tee ristmikust algava ligi kuue hektari suuruse maatüki kaks aastat tagasi, makstes selle eest 8,3 miljonit krooni. Maa jaotamisega kruntideks, nende kinnistamise ja detailplaneeringu kehtestamisega saadi ühele poole tänavu suvel. Müügitehing viidi lõpule eelmisel nädalal ? prominentsed äritegelased teenisid osaühingu müügiga 43 miljonit krooni.

Kes täpselt Ventes Investi uueks omanikuks sai, ei osanud öelda ei Toomas Peek ega ka Gunnar Kobin. ?Minu jaoks täiesti tundmatud tegelased,? kinnitas Peek. Sisuliselt sama ütles ka Kobin: ?Tean vaid ostjaks olnud äriühingu nime, ei midagi enamat.?

Küsimusele, kas ta peab nelja- kuni viiekordset vaheltkasu saamist heaks teenistuseks, vastas Kobin: ?Sinna on kavas ehitada 12 või enam korterelamut. Kui me oleksime ise arendajaks hakanud ning planeeritud kortermajad valmis ehitanud, oleksime teeninud kolm korda rohkem.?

Ostjaks olnud ASi Parvati registreerisid tänavu juunis tuntud firmade asutajad Leonid Agejev ja Aleksei Saaremägi. Augusti lõpus leidis Parvati uue omaniku.

Ventes Investi osakute müügiprotsessis Parvatit esindanud vandeadvokaat Andres Aavik jäi tegelike ostjate tausta selgitamisel napisõnaliseks: ?Ma ei saa seda öelda.?

Äripäevale teadaolevalt on üheks Parvati nõukogu liikmeks vormistatud keegi Kristjan Kesner, kes Krediidiinfo andmeil pole siiani olnud seotud mitte ühegi äriühinguga.

Ventes Investi osakapital jagunes enne tehingut kaheks. 50protsendine osak kuulus Gunnar Kobini ainuomanduses olevale osaühingule Griffen Invest ning ülejäänud 50 protsenti osaühingule Freehold Kinnisvara. Viimasel on kaks omanikku ? Tõnis Paltsi ainuomanduses olev Pambos Holding ja Toomas Peegile kuuluv Monteray Holdings. Kui oletada, et müügiga raha jaotati vastavalt osalustele, pidi Kobin saama 21,5 ning Palts ja Peek kumbki 10,75 miljonit krooni. Äripäevale teadaolevalt teenisid aga Palts ja Peek pisut rohkem ning Kobin sellevõrra vähem.

Omaaegse Q GSMi müügiga sadu miljoneid krooni teeninud Palts ja Peek on siiani kasutanud enda osaühinguid Pambos Holdingut ja Monteray Holdingsit peamiselt dividendide teenimiseks elutehingu pealt. Nimelt on Pambose tütarfirma Gillworth Holdings Inc ja Monteray tütar Prisma Consulting Ltd maksnud kumbki oma emafirmale keskmiselt 20 miljonit krooni dividende aastas ning nood vastavalt vajadusele miljoneid kroone Paltsile ja Peegile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing