Kasulikud lingid

ÄP 14. september 2004, 00:00

Transpordi arengukava aastateks 2004?2013

Transpordi arengukava aastateks 2004?2013 (TAK) projektversioon on üles pandud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi koduleheküljele. Sealsamas on kättesaadaval ka muud TAKiga seotud materjalid nagu starteegilise keskkonnamõju hindamise raport, ühistranspordi arengukava jt.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi andmeil on võimalik esitada sellele dokumendile parandusettepanekuid, täiendusi ja kommentaare kuni 15. septembrini 2004.

Nagu TAKi strateegilise keskkonnamõju hindamise vahearuande koosolekul otsustati, korraldatakse vajadusel eri transpordiliike esindavate huvigruppide kohtumisi ministeeriumi esindajatega.

SOLVIT

Euroopa Liidu liikmesriikide vaheliste siseturuprobleemide lahendamisel saab ettevõtjaid aidata SOLVIT.

Kui Eesti ettevõtjal või ka lihtsalt Euroopas ringi liikuval eraisikul tekib kahtlus, et teises liikmesriigis on avaliku võimu esindajad teda diskrimineerivalt või muul moel ebaõiglaselt kohelnud, on võimalus taotleda oma probleemile lahendust liikmesriikidevahelise koostöövõrgustiku SOLVIT kaudu.

SOLVIT on ette nähtud just ühtse siseturu küsimuste kiireks ja efektiivseks kohtuväliseks lahendamiseks. Samuti on kohane pöörduda SOLVITi poole, kui haldusorgan täidab küll siseriiklikke õigusakte, kuid nendes sisalduvad normid on vastuolus Euroopa ühtse siseturu regulatsiooniga.

Näitena võib siinkohal tuua Soome kodaniku tähelepanu juhtimise Eesti äriseadustiku nõudele, mille kohaselt peavad vähemalt pooled osaühingu juhatuse liikmetest omama elukohta Eestis.

Justiitsministeeriumi teatel on kavas muuta nimetatud säte lähiajal, mitte küll tulenevalt eelnimetatud kaebusest.

Laiemas perspektiivis võib SOLVITi poole pöördumise tulemuseks olla ka riikliku õigusakti muudatus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing