Merekaabel Soome peaks valmima kahe aastaga

Andris Feldmanis 14. september 2004, 00:00

Merekaabel peaks valmima kahe aasta jooksul. ?2006. sügis vast on võimalik, et esimesed kilovatt-tunnid liiguvad juba üle,? ütles Eesti Energia juhatuse liige Marko Allikson.

Kaabli rajamise maksumuseks plaanitakse praegu 1,7 mld krooni. Raha projekti teostamiseks tuleb ASi Nordic Energy Link omakapitalist ja laenust. Aktsionärideks saavad veel Lietuvas Energija (25%), Latvenergo (25%), Pohjolan Voima Oy ja Helsingin Energia ühisfirma (10,1%). Eesti Energiale jääb 39,9% aktsiatest. Vastavalt toimub ka rahastamine.

Tänu merekaablile pääsevad Balti riikide turule kõik Skandinaavias tegutsevad elektrimüüjad. ?Konkurents Balti turul kasvab, Balti turg muutub osaks Skandinaavia elektriturust,? ütles Eesti Energia pressiesindaja Helen Sabrak.

Kaabli kasutamise eest hakkavad maksma need elektriturul tegutsejad, kes kaabli kaudu ostavad või müüvad elektrit Skandinaavia või Balti regioonis. Tavatarbijat rajatav kaabel rahaliselt otseselt ei mõjuta.

Et projekti oleks võimalik selliselt finantseerida, tuleb taotleda Eesti ja Soome energiaturu ametilt luba erandiks. Loa peab kinnitama ka Euroopa Komisjon. Kohe peale loa saamist algavad ka ehitustööd.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:43
    Otsi:

    Ava täpsem otsing