PM: Res Publica kõigutab koos Kreitzbergiga Tallinna võimu

15. september 2004, 09:21

Res Publica üritab Peeter Kreitzbergi abiga tõugata Tallinnas võimult Edgar Savisaare ning asendada ta võib-olla juba sel aastal Tõnis Paltsiga.

Postimehe andmeil on Res Publica juba mõnda aega üritanud Tallinna linnavolikogu Keskerakonna fraktsioonist võimalikke ülejooksikuid leida, et haarata aasta enne kohalikke valimisi praegugi koalitsiooni kuuluva Reformierakonna toel võim.

Kreitzbergi üleeilne otsus taastada oma volitused linnavolikogus andis Res Publicale olulise punktivõidu, sest nüüd on Savisaare kukutamiseks vajalikust 32 häälest puudu vaid kaks. Seda eeldusel, et uues koalitsioonis oleksid nii Reformierakond kui ka Keskerakonnast lahku löönud Erika Salumäe ja Kreitzberg.

Küsimusele, kas ta oleks valmis osalema Tallinna koalitsioonis koos Res Publica ja Reformierakonnaga, vastas Kreitzberg, et see on täiesti võimalik.

Kreitzberg lisas, et tuleb hoiduda lehmakauplemisest üksikute häältega ning mängida tõsisemate parteivahetajate peale. Selliseid inimesi pole Kreitzbergi sõnul Keskerakonnast sugugi võimatu leida. «Küll on selliseid, kes avalikult raporteerivad, et kõik on korras, aga nurga taga kiruvad,» lausus ta.

Res Publica kavatseb uues koalitsioonis linnapeaks esitada varemgi sellel toolil istunud Tõnis Paltsi, kes ütles, et kui Reformierakond on nõus uut koalitsiooni tegema, pole vajalike ülejooksikute leidmine väga suur probleem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing