15. september 2004 kell 8:11

Falck: 2004. a rannahooaja kokkuvõte

20 Falcki turvatud Eestimaa ranna põhilisteks probleemideks sel hooajal olid klaastaara, koeraomanikud ja tigedad herilased.

Erinevalt eelmistest aastatest võib tänavust nimetada aga kordaläinuks, sest rannavalvurite valvealas ei uppunud keegi, teatas Falck. Küll aga toodi veest välja mitu uppumisohtu sattunud inimest.

Levinumaks korrarikkumiseks oli juba mitmendat aastat klaastaara randa vedamine. Samuti võtsid paljud koeraomanikud oma lemmikuid randa kaasa. Puhkajaid häirisid kõige rohkem aga vargad.

?Inimesed jätsid randa tulles oma asjad hooleta ja seda kasutasid kohe vastavad tegelased ära?, kommenteeris AS Falck Pääste projektijuht Henry Seemel.

Asjade kõrval kadusid ka inimesed. Falck abistas Päästeteenistust kahel korral, et otsida kadunud inimesi. Vanemaid otsis rannas aga 37 eksinud last.

Tallinna randadest leiti kolm lõhkekeha, mis Päästeameti poolt minema toimetati. Esmaabi anti Tallinna randades kokku 344 korral, põhiliselt oli tegu lõikehaavadega. Augustis turgutati inimesi, keda olid rünnanud tigedaks muutunud herilased. Varem pole herilased päevitajatele kallale kippunud.

Henry Seemeli sõnul küsisid puhkajad Falckilt plaasterdamisvahendite kõrval ka tänavu ka hügieenisidemeid ja preservatiive. ?Tõenäoliselt päikese mõju?, lisas Seemel.

Stroomi rannas selgitasid rannavalvurid korduvalt kohalikele kaluritele, et ujumispiirkonda võrke ei panda. Pirital pistsid kurikaelad vahetult enne rannahooaja avamist rannavalvurite soojakule tule otsa.

Ilmselt tänu Tallinna avaliku korra eeskirjade täiendamisele Falck Piritale tikkuvate nudistidega võitlema ei pidanud. Nudistid randa lihtsalt ei tulnud.

Kakumäel põletasid jaanipäevalised maha kaks välikäimlat, mis kuni uute saabumiseni muutis rannavalve suureks meelehärmiks välikäimlaks ümberkaudse metsa. Muidu oli Kakumäe ainus rand, mis püsis suve lõpuni reostusvaba.

Hetkel kuum