PM: Tallinn on külmutanud pilvelõhkujate kavad

17. september 2004, 08:07

Tallinn on peatanud mitme pilvelõhkuja kavandamise südalinna, sest soovib määrata kõrgmajade piirkonna ja otsustada nende kõrgusepiirangu.

Tung ehitada city?sse üha uusi pilvelõhkujaid pole Tallinna säästva arengu ja planeerimise ametis (SAPA) töötava kesklinna piirkonna arhitekti Helgi Viljasaare sõnul kahanemas, kirjutab Postimees.

Nii on linnaplaneerijate kätes praegu neli detailplaneeringut ja neli detailplaneeringu taotlust, millega soovitakse pilvelõhkujate piirkonda lähiajal kaheksat uut kõrghoonet püsti panna.

Viljasaar lausus, et neli taotluse staadiumis olevat planeeringut on praeguseks seisma pandud.

Ühes taotluses soovitakse ehitada 40-korruselist maja Tartu maantee 17 krundile, Maakri ja Lennuki tänava nurgale. Samuti on soov rajada Mardi tänava äärde 30-korruselise hoone kõrgune kirik ning Tartu maantee 25 ja 25a kruntidele veel üks 30-korruseline hoone.

Taotlused seisavad põhjusel, et SAPA asus hiljuti koostama kõrghoonete teemaplaneeringut.

Kevadel valmis saanuna peaks see muu hulgas andma vastused küsimustele, kuhu oleks Tallinnas uusi kõrghooneid mõttekas kavandada ja kas neile peaks määrama piirkõrguse.

Viljasaare sõnul on vähetõenäoline, et kõik kaheksa soovitud kõrghoonet ka valmis ehitatakse, sest kitsukesse kvartalisse nad ei mahu ja ähvardavad endaga kaasa tuua hulga lahendamatuid liiklusprobleeme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing