Eestit ähvardab suhkruvarumise eest 800 miljoni krooni suurune trahv

ÄP 21. september 2004, 00:00

Põllumajandusminister teatas, et ajavahemikul 1. mai 2003 kuni 30. aprill 2004 imporditi Eestisse vabasse ringlusse 160 000 tonni suhkrut. Sel ajal imporditud suhkru kogus ületas 2,3 korda kolme eelmise aasta keskmist impordimahtu.

Suhkru puhul esitas põllumajandusministeerium nõutud andmed Euroopa Komisjonile 31. juuliks.

31. oktoobriks peab Euroopa Komisjon tegema otsuse suhkru üleliigse laovaru suuruse kohta, mille uued liikmesriigid peavad aasta jooksul turult kõrvaldama. Turult kõrvaldamise all peetakse silmas väljavedu kolmandatesse riikidesse eksporditoetuseta või ümbertöötlemist kütteaineks või loomasöödaks. Kui seda ei ole suudetud teha, rakendub trahv, mis võib olla kuni 9 krooni kilogrammi kohta.

On suur oht, et Euroopa Komisjon käsitleb üleliigse laovaruna kogu tavapärasest suuremat importi. ?Sel juhul on summa orienteeruvalt 800 miljonit krooni,? ütles Tuiksoo.

Põllumajandusministri sõnul peab Eesti ka teiste põllumajandustoodete osas esitama andmed laovarude kohta 31. oktoobriks.

Kuna andmed tuleb esitada alles oktoobri lõpuks, pole praegu võimalik öelda, kui suured võimalikud üleliigsed laovarud on.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing