Rein Voog tagasi konsultatsiooniäris

Andris Feldmanis 22. september 2004, 00:00

Sel alal tegutses ta 90ndate aastate esimesel poolel enne Riigikokku asumist. Toona oli peamiseks tegevusvaldkonnaks erastamised ja kõik sellega seonduv, täna on põhitööks europrojektid. ?Peedikasvatusest nanotehnikani,? kirjeldas Rein Voog muiates teemaderingi.

Euronext Consulting OÜ, mille üks omanikke Voog on, nõustab kliente projektide kirjutamisest kuni kõige eurobürokraatiaga seonduvani välja. ?Olen mõnes mõttes juurte juures tagasi,? sõnas Voog, rääkides konsulteerimistööst.

Poliitikast ?normaalsesse? ellu oli tema sõnul päris raske tulla. ?Sinult eeldatakse teatud käitumismalle,? selgitas ta. Erinevad on ka valdkondade eesmärgid.

Pärast poliitikast lahkumist töötas Voog mõnda aega Tallinna börsi juures, seejärel juhtis Wris Reisibürood. Viimane kogemus kõige positiivsem polnud. ?Ei leidnud omanikega ühist keelt,? sõnas Voog. ?Samas tuleb siiski endale ka tuhka pähe raputada, sai seal paar juhtimisviga tehtud.?

Poliitikast lahkumist reformierakondlasest Voog kahetsenud ei ole, nagu pole kahetsenud ka poliitikuna veedetud kaheksat aastat, mille jooksul ta oli Tallinna abilinnapea ja Riigikogu liige. ?Võib-olla selline pisikene pisikene pettumuse iva sees oli, kokkuvõttes sain kindlasti positiivse kogemuse,? sõnas ta.

Peale poliitikuna saadud kogemuste on Voogi sõnul on kindlasti kasu olnud ka toona tehtud nimest: ?Lihtsam on nii mõnestki uksest sisse saada ja kohtumine kokku leppida.? Samas lisas ta, et kui jalga ukse vahele on lihtsam saada, siis sealt sisse tuleb ikka ise minna.

?Minu ema on igal juhul rahul, et ma poliitikast ära tulin,? rääkis Voog. ?Tema elas ajakirjanduses ilmunud negatiivseid artikleid väga üle.? Ise harjus ta ajakirjanduse kriitilise meelega pärast paari esimest negatiivset artiklit ära. ?Muidu ei ole mõtet poliitikasse minna,? lisas Voog.

Eraettevõtjana tööpäevad lühemaks läinud pole, pigem pikemaks. ?Eelmisel nädal ei olnud ühtegi päeva, kus oleksin enne kümmet koju jõudnud,? lausus Voog.

Tööd Euroopa Liiduga seotud konsultatsiooniäris Voogi sõnul jätkub, oleks ainult aega ja kui saaks ööpäeva vähemalt neli tundi juurde osta.

Praegu töötab aasta alguses tegevust alustanud Euronext Consultingus viis inimest, lähiajal on plaanis võtta juurde veel samapalju. ?Seda nõu on võimalik ka välja müüa ja mitte ainult ida poole,? ütles Voog, rääkides konsultatsiooniäri võimalustest.

Poliitikasse naasmist ta hetkel tõenäoliseks ei pea, kuid ei välista ka. ?Üks asi, mida poliitika õpetas on, et ?never say never,?? lisas ta.

Poliitikas peaksid olema inimesed, kes oskavad teha midagi peale poliitika ka. Mulle isiklikult sümpatiseerivad inimesed, kes pärast poliitikast lahkumist ei vaja sotsiaalabi, vaid tulevad endaga toime. Neid ma usaldaks ka järgmine kord poliitikasse ja riigitüüri juurde. Muidu on olnud ilmselt valed inimesed poliitikas.

Endal on nii poliitiku kui ka eraettevõtjana ajad olnud ilusad. Poliitikas veedetud aeg oli ehk kõige eredam periood, kõige suuremaid asju sai tehtud. Eesti riigi saavutused tol perioodil olid väga head, sellest perioodist näen ainult helgeid unenägusid.

Kõik need, kellega sai poliitikas sel ajal ühe või teise asja pärast kakeldud, on saanud minu parimateks sõpradeks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing