Keskerakond: 2005.aasta riigieelarve eirab omavalitsuste arenguvajadusi

22. september 2004, 11:31

Keskerakonna hinnangul eirab valitsus 2005.aasta riigieelarve planeerimisel jätkuvalt kohalike omavalitsuste arenguvajadusi.

Keskerakonna juhatus arutas teisipäeval 2005.aasta riigieelarve mõju kohalike omavalitsuste tulubaasile. Leiti, et valitsus ei arvesta jätkuvalt Euroopa kohalike omavalitsuste hartaga Eestile võetud kohustustega. Eelarves kajastuvad valitsuse hoiakud ei taga omavalitsustele piisavaid vahendeid seadusega pandud ülesannete täitmiseks, kirjutas Keskerakond pressiteates.

Keskerakonna analüüs näitas, et vaatamata Res Publica, Reformierakonna ja Rahvaliidu koalitsiooni lubadustele viia läbi põhimõtteline omavalitsuste tulubaasi tugevdamine, ei kajastu see regionaal- ega ka rahandusministri tegevuses.

?Valitsus on ca ühe miljardi krooni ulatuses jätnud rahuldamata üleriigiliste omavalitsusliitude poolt eelarve läbirääkimistel esitatud põhjendatud taotlusi,? nentis Keskerakonna juhatus.

Keskerakond märgib, et vähemalt 200 miljoni krooni ulatuses on katteta isegi viimastel aastatel seaduse alusel lisandunud ülesannete täitmine. Samuti ei näe valitsus ette meetmeid kohalike omavalitsuste rolli suurendamiseks ühiskonnaelu korraldamisel ega kohalike eelarvete osakaalu suurendamist riigieelarve suhtes.

Riigieelarve projektiga ei kaasne paraku ka seaduste muutmise algatusi, millega tagataks omavalitsustele stabiilne ja arenguvajadustega proportsioonis kasvav tulubaas.

Valitsus pole edasi liikunud ka maade munitsipaliseerimise kiirendamisel. Tegemist on poliitilise teovõimetusega, mis pärsib lubamatult omavalitsuste arenguvõimalusi ja enesekorraldusvõimet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing