Sotsiaaldemokraadid nõuavad eelarvekava ümbertegemist

22. september 2004, 15:14

Sotsiaaldemokraadid nõuavad valitsuselt täna parlamendi menetlusse esitatud 2005. aasta riigieelarve eelnõu tagasivõtmist

Praegusel kujul ei lahenda see riigi ees seisvaid probleeme ning tagab vaid elanikkonna kõige jõukama osa heaolu kasvu, seisab edastatud pressiteates.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul on ebaeetiline suunata perepoliitika vahendite kasv jõukamate emade riiklikuks toetamiseks eelmisel aastal jõustatud ebaõiglase vanemahüvitise süsteemi kaudu. ?Meie hinnangul ei ole lastega perede toimetulek oluliselt paranenud,? leiavad sotsiaaldemokraadid. Lastetoetusteks ja teisteks perepoliitika meetmeteks kavandatavate summade maht 2005. aastal võrreldes tänase aastaga ei kasva vaid väheneb.

Samuti on erakond vastu valitsuse suunale kujundada sotsiaalpoliitika ümber toimetulekupoliitikaks ehk vaesteabiks. Sotsiaaldemokraatide hinnangul pole selline lähenemine omane euroopalikule riigile.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul taganeb valitsuskoalitsioon eelarves eesmärgist, mis peab keskmise vanaduspensioni viima 40 protsendini keskmisest palgast.

Lisaks sellele on eelarvekava toores, kuivõrd selles puuduvad täiendavad rahaeraldised parvlaevaliikluse doteerimiseks ning meditsiini- ja riigitöötajate palgatõusuks.

Sotsiaaldemokraatide hinnangul on valitsus pannud kokku heal järjel oleva tööandja keskse riigieelarve kava. ?Imestada pole siin aga midagi, sest valitsus on rahandusministri suu läbi kinnitanud soovi asuda töötajate ja tööandjate dialoogis tööandja poolele,? viitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna saadikurühma aseesimees Eiki Nestor rahandusminister Taavi Veskimäe eilsele lubadusele.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing