Operatsioonisüsteem Windows on häkkerite lemmik

ÄP 23. september 2004, 00:00

2004. aasta esimese kuue kuu jooksul on avastatud umbes 5000 uut viirust ja ussi, mis kasutavad ära Windowsi turvaauke. Aasta eest oli see number tuhande suurusjärgus.

Arvutiviirused põhjustavad palju probleeme, ülekoormavad arvuteid ning servereid sadade tuhandete e-kirjadega, buudivad automaatselt arvuteid, kustutavad dokumente ründavad mingeid serversid või häirivad muul moel arvutite igapäevatööd.

Viimasel ajal on tekkimas spämmijate ning viirusekirjutajate koostöö, mis seisneb Windowsi turvaaukude ühises ärakasutamises rahateenimise eesmärgil.

Alfred Huger, üks Symanteci juhtidest, ütles, et sel aastal on märgata häkkerite ja viirusekirjutajate kommertshuvide esilekerkimist. Kui varem kirjutati viiruseid testimaks oma oskusi või soovist teatud seltskonnas kuulsaks saada, siis viimasel ajal on märgata, et kuritahtlikud koodikirjutajad võtavad ise tuntud spämmisaatja-tega ühendust. Neile pakutakse võimalust kasutada viiruse poolt nakatunud või sisse murtud arvuteid e-kirjade massiliseks laialisaatmiseks.

Symantec kardab, et lähiaegadel hakkab üha rohkem levima viirusi, mis nakatavad Linuxi operatsioonisüsteemiga arvuteid ja ka viirusi, mis nakatavad pihuarvuteid ? seda tänu nende mõlema populaarsuse kiirele kasvule. Linux on oma ülesehituse tõttu siiski Windowsist oluliselt turvalisem ning viirusekindlam operatsioonisüsteem.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing