Ülo Toomsalu • 23. september 2004 kell 6:35

Sakala: Baltika paneb Viljandi esinduspoe kinni

Laupäeva hommikul teeb viimast korda uksed lahti Baltika Viljandi esinduskauplus CHR/Evermen, et seejärel siinselt turult lahkuda.

Aktsiaseltsi Baltika 8. septembril avaldatud börsiteate kohaselt oli tema kauplusekettidest augustis aastataguse perioodiga võrreldes kõige enam kasvanud just CHR/Evermeni käive: see ulatus 7,6 miljoni kroonini. Ka juuli oli CHR/Evermenile edukas ning firma hinnangul on heade tulemuste taga senisest suurem müügivõrk.

Baltika turundusjuht Anu-Mall Naarits ütles Sakalale, et Viljandi pood ei olnud otseselt kahjumis, kuid selle kasum oli väga väike.

«Baltikal on kokku 78 kauplust, millest CHR/Evermeni kaubamärki kannab 21. Nende hulgas oli Viljandi pood nii käibe kiiruse kui kasumi poolest taga otsas,» nentis Naarits.

Turundusjuhi sõnul ei oleks Viljandi esinduspoe pidamiseks liiga väike linn, kui neil poleks siin kahte edasimüüjat Viljandi Rõiva ja kaubamaja näol. «Kolmele jääb kliente väheks,» leidis ta.

CHR/Evermeni Viljandi poe kolm töötajat koondatakse.

Naaritsa andmetel on septembris lõpumüük ka ettevõtte Rootsis asuvas kaupluses, kuid selle sulgemise taga on teised põhjused kui Viljandis. Rohkem poode tema kinnitusel ei likvideerita.

«Leedus ja Ukrainas oleme hoopis jõudsalt kasvamas: seal on kokku seitse uut poodi,» teatas ta.

Anu-Mall Naaritsa sõnul jääb selliseid poode, nagu oli firmal Viljandis, järjest vähemaks, sest üha rohkem kolitakse vana- või kesklinnade kauplusetsoonidest suurtesse kaubanduskeskustesse.

Hetkel kuum