Tähelepanu! Valmis olla! Mood!

Christel Karits 24. september 2004, 00:00

Kolmel päeval toimub kolmes eri stiilis moeetendusi, kus harjumuspäraselt ise rõivaid disainivad Eesti moekunstnikud võtavad stilisti rolli. Kõik etendustel näidatavad rõivad pärinevad Viru keskuse kauplustest.

?Te olete õigesti aru saanud, FIBIT toob moe tagasi linna. Saint Tropezi rannatoolilt, Londoni uduvihmastelt tänavatelt, Hispaania tippdisainerite nõelasilmast...,? ütlevad Balti rõivamessi ja Tallinna moepäevade traditsiooni jätkamise idee autorid Viru keskuse juhtkonnast ning moekunstnik Katrin Kuldma ja moepromootor Anu Kikas.

FIBIT hakkab toimuma kaks korda aastas, et pakkuda moeala tegijatele võimalust demonstreerida hooaja moetrende. Sellesügisene FIBIT toob lisaks sügistalvistele trendidele Eestisse maailma moekunsti tippe. Juba 1. oktoobri hilisõhtul on võimalik Viru keskuse aatriumis kogeda karget põhjamaist haute couture?i ? Soome moekunsti jumalanna, tuntud kaubamärgi Ril?s peakunstniku Ritva-Liisa Pohjalaineni glamuurset show?d. Etenduse ?Allegria ? From Dreams to the Unique? stilist on Aet Alev ja koreograaf Ly Ranne.

Etendusel ?Action & Adventure? esitlevad Eesti tippmodellid parimat valikut sügisesi vaba aja rõivad.

Etendusel ?Fresh Energy? saab näha stilistide Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre nägemust sügistalvisest noortemoest.

Etendusel ?Fashion Forever? kombineerib Katrin Kuldma klassikalisi ja pidulikke rõivaid, esindatud on sügistalvised lemmikud siid, brokaad, karusnahk ja vill.

Ritva-Liisa Pohjalaineni loomingu peamiseks märksõnaks on modernne põhjamaine disain.

Tema käekiri sobib naisele, kes ei karda oma isikupära eksponeerida ning on julge ja uuele avatud. Stiilsed ja kohati minimalistlikud rõivad võimaldavad tuua välja nende kandja ilu. Disaineri enda sõnul on tema eesmärk luua moodi, mis pole asi iseeneses, vaid loodud kaunistama selle kandjat.

Viru keskuses esitlemisele tulev kollektsioon sündis algselt vormimängudena pisikeste nukkude seljas.

Seejärel asuti sobivate materjalide otsingule ning koostöös Itaalia kangatootja Luigi Bonottoga loodi unikaalkangad, mis annavad edasi kunstniku mõttemaalima ? nii vorme kui ka meeleolu.

?Allegria? kollektsioonis on tunda uue aja kummardust vana aja käsitöö filigraansusele ja unikaalsusele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing