Isamaaliit ja Keskerakond taotlevad Kredexi käenduse jätkamist

Inno Tähismaa 27. september 2004, 16:03

Isamaaliit ja keskerakond tegid täna paralleelselt ettepaneku seaduse muudatuseks, mis võimaldaks Kredexil jätkata laenudele käenduste andmist.

Eesti Keskerakonna ja Isamaaliidu esindajad teatasid, et algatasid Riigikogus ettevõtluse toetamise ja laenude riikliku tagamise seaduse muutmise eelnõu, millega suurendatakse Kredexi tagatavate eluasemelaenude piirmäära seniselt 700-lt miljonilt kroonilt 1,4 miljardi kroonini. Laenuvõtjate esmase sissemakse kohustus väheneb tagatise abil 34%-lt 10%-le.

Erakonnad põhjendavad muudatust sellega, et Kredexi senise käenduslimiidi täitumise tõttu on peatumas laenud noortele peredele ja noortele spetsialistidele ning tagastatud majades elavatele sundüürnikele.

Eluasemelaenu tagatisi hakati väljastama 2000. aasta kevadel ning tänaseks on nende abil eluaseme soetanud või renoveerinud juba üle 12000 noore pere ning spetsialisti. Aastas kasutab kõnealust võimalust ligi 3000 peret ja vajadus sellise programmi jätkamiseks on kahe erakonna arvates endiselt vajalik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing