EPL: Maarjamäe staadion tuleb uuesti müügile

28. september 2004, 08:05

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutab lähipäevil välja riigihanke Maarjamäe staadioni hoonestusõiguse andmiseks.

RKASi juhatuse liige Roman Kolosov ütles Eesti Päevalehele, et võistlusel osalemiseks on vajalik korralik äriplaan. ?Staadion peab jääma noortele ja spordile, tõenäoliselt kõige paremini sobiks sinna jalgpall,? vihjas Kolosov. Tema sõnul on mõne klubiga räägitud ja need on nõusoleku andnud. ?Usun, et kaks osalejat on konkursil kindlasti,? lisas Kolosov.

?See on spordiklubidele päris kasulik. Kui mõned klubid käivad Soomes harjutamas, siis oma staadion Eestis tasub kindlasti ära,? ütles ta.

Staadioni hoonestusõiguse alghinda ei võinud ta enne konkursi väljakuulutamist avalikustada. ?Meie bilansis on staadion 15 miljoniga, seepärast ei saa me madalat hinda küsida,? viitas Kolosov.

Huvi Maarjamäe staadioni vastu on korduvalt üles näidanud FC Levadia. Ka eile kinnitas jalgpalliklubi pressiesindaja Indrek Petersoo sama. ?Oleme nõus tegema suuri investeeringuid ? räägitud on kuni kümnest miljonist kroonist, kuid rendihind võiks sel juhul olla sümboolne,? ütles Petersoo. Rahasummat, millega jalgpalliklubi nõustuks, ei olnud ta nõus nimetama, pidades seda läbirääkimiste objektiks.

?Meie oleme mittetulundusühing, seepärast soovime, et riik tuleks vastu ja toetaks sel moel spordi arengut. Me palume ainult krunti, ehitamiseks me ju raha ei palu,? märkis ta.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing