Sõiduki sissevedu väljastpoolt Euroopa Liitu

ÄP 29. september 2004, 00:00

Kui reisija on ostnud nn kolmandast riigist mootorsõiduki, mille ta toimetab ise Eestisse, peab ta sõiduki piiril deklareerima.

Tollideklaratsiooni täitmisel soovitab maksu- ja tolliamet järgida täidetud tollideklaratsiooni näidist. Lahtrisse 31 ?Kauba kirjeldus? tuleb märkida sõiduki mark ja mudel, väljalaskeaasta, mootori töömaht ja võimsus. Selle lahtri viimasele reale tuleb kirjutada märkide # vahele sõiduki VIN-kood ehk tehasetähis.

Sõiduki registreerimismärgi puudumisel saab tollipiiri ületada ainult puksiiris või treileril.

Kui piiritolliametnik arvestab tollideklaratsiooni, tuleb sellest viie kalendripäeva jooksul minna elukohajärgsesse tolliasutusse ja esitada sinna tollideklaratsioon ja kõik sõiduki omamist või valdamist tõendavad dokumendid, näiteks kaubaarve või muu sõiduki väärtust tõendav dokument, sõiduki registreerimistunnistus, ning tasuda sõiduki kasutusse võtmiseks vajalikud maksud. Väljaspoolt ELi Eestisse toodud sõiduki puhul on need tollimaks ja käibemaks. Enne maksude suuruse määramist täpsustab ja kontrollib tolliasutus talle esitatud andmeid ning võib vajadusel nõuda lisateavet.

Kui mitte-euroliidu kodanik müüb Eestis viibimise ajal oma sõiduki, tuleb ostjal sõiduki kasutusele võtmiseks esitada viie kalendripäeva jooksul elukohajärgsele tolliasutusele tollideklaratsioon ning tasuda tollimaks ja käibemaks.

Ajutiselt võib sõiduki sisse vedada väljaspool Euroopa Liitu alaliselt elav isik, kellel on tähtajaline elamisluba Eestis. Ajutiselt võib Eestisse sisse vedada sõidukit, mis on eelnevalt kantud mõne teise riigi vastavasse registrisse.

Selleks tuleb pöörduda elu- või asukohajärgsesse tolliasutusse sõiduki tähtajalise registreerimisloa saamiseks, sõiduki kohta tuleb esitada tollideklaratsioon.

Sõiduki võib ajutiselt sisse vedada kuni kaheks aastaks, kuid mitte kauemaks elamisloal märgitust. Sõiduki ajutise sisseveo puhul on sõiduk impordimaksudest vabastatud, kuid toll võib nõuda tagatist impordimaksude ulatuses taasväljaveo tagamiseks. q

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing