Valuutaturgude maht päevas 1,9 triljonit

Tõnis Oja 30. september 2004, 00:00

Valuutaturgude käive on kerkinud kõigi aegade kõrgeimale tasemele, 1,9 triljoni dollarini ööpäevas, selgub rahvusvahelise arvelduspanga ülevaatest.

Võrreldes 2001. aasta aprilliga oli valuutaturgude käive selle aasta aprilliks kasvanud 57%, kui pidada arvestust jooksvates valuutakurssides. Kui aga arvestada 2001. aasta valuutakurssidega, on valuutatehingute kasv 36%. Euro kasutuselevõtust ning Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia jt suure majandusega riikide valuuta ärakadumisest tingitud valuutatehingute järsu vähenemise järel on valuutavahetus intensiivistunud.

Arvelduspanga hinnangul muutusid valuutad taas populaarseks pärast seda, kui aktsia- ja võlakirjaturgude tulusus kahanes. Suured riskifondid, mis on spetsialiseerunud tulu teenimisele valuutade kõikumiselt, on tagasi.

Valuutadest domineerib endiselt dollar, mille osatähtsus on 89% kõikidest valuutatehingutest, tehingud eurodega moodustavad 37% kõikidest valuutatehingutest. London on endiselt valuutaturu pealinn, seal sooritatakse 31% kõikidest tehingutest.

Arvelduspanga raporti kohaselt on tulevikutehingute arv kasvanud kolme aastaga 76%. (Tulevikutehingute hulka kuuluvad nii valuutaoptsioonid kui ka intressitoodete tulevikutehingud.) Kõik numbrid on tunduvalt suuremad, kui analüütikud on prognoosinud. Seni arvati, et tänu dollari langusest tingitud kauplemisaktiivsuse tõusule on valuutatehingute maht kasvanud 1,5 triljoni dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing