Ministeeriumides vähem autosid

Villy Paimets 01. oktoober 2004, 00:00

1. juuni seisuga on kokku hoitud hinnanguliselt 1 795 000 krooni ning aasta lõpuks planeeritakse kokku hoida vähemalt 2 048 000 krooni, on kirjas 2005. aasta riigieelarve eelnõu seletuskirjas.

?Ümberkorralduse eesmärk pole ka pelgalt kokkuhoiuefekti saavutamine, küll aga läbipaistva, üheselt mõistetava ja selge palgasüsteemi rakendamine suunaga ära kaotada lisahüved ja varjatud soodustused,? selgitas rahandusministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Riina Vändre. ?Inimene saab kätte palga, mille põhjal ise otsustab, kas sõidab autoga, kulutab muuks otstarbeks või säästab.?

Rahandusministeerium kavatseb järgmisel aastal läbi ajada kolme autoga, autod jäävad ministrile ja kantslerile, lisaks üks kogu ülejäänud ministeeriumile. Tõsi küll, kaks autot on ka Brüsselis ata?eede käsutuses.

Sotsiaalministeeriumis on järgmiseks aastaks plaanitud alles jätta kolm autot ? üks ministrile ning kaks üldautot. Abiministril pole praegugi ametiautot, kantsler jääb aga autost ilma. ?Minu meelest ei ole suurim sääst see, kui ametnikult võetakse ära auto või printer,? ütles sotsiaalministeeriumi kantsler Maarja Mändmaa. ?Tegelikult oleks vaja teha otsuseid, mis annavad pikaajalist kasu.?

Koomale tõmmati ka justiitsministeeriumi autoparki ? senise viie sõiduki asemel on nüüd ministeeriumi ametnikel töösõitudeks võimalik kasutada kahte sõiduautot ja ühte mikrobussi.

Põllumajandusministeeriumil on juba aasta ainult üks ametiauto, millega sõidab minister. Otsus, et ametiauto jääb ainult ministrile ja kõik teised hoolitsevad enda eest ise, tehti eelmisel sügisel. Lisaks on põllumajandusministeeriumis neli üldkasutatavat sõiduautot ja üks mikrobuss.

Siseministeerium on aastaga ühe auto juurde hankinud. ?Seoses valitsuse seaduse muutmisega, millest tulenevalt asus regionaalminister koos oma eelarvega riigikantseleist tööle siseministeeriumi struktuuri, lisandus sel aastal üks auto,? selgitas pressinõunik Jaana Aduson. ?Autoparki pole plaanis suurendada, tendents on vähendamise suunas.?

Keskkonnaministeerium analüüsib autode kasutamist kogu ministeeriumis ja plaanib samuti ametiautode arvu vähendada. Sama plaan on ka majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil.

Rahandusministeeriumi arvutuste kohaselt toob üks auto aastas ca 53 000 krooni kulu, koos erisoodustusest tulenevate maksudega (ca 1600 krooni auto kohta kuus) kasvab see summa ca 72 000 kroonini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing