Õrritavad prantslased on tagasi

Madli-Liis Parts 01. oktoober 2004, 00:00

Prantslaste improvisatsioonilise tantsumuusika punt noJazz on Eestis tagasi, et tutvustada oma uut hoogsat plaati ?noLimits?. Klubi on selleks justkui tellitult olemas. Tallinna sissesõidu veerel tselluloositehase kompleksis avab Rock Café ekstra noJazzi esinemiseks uksed. Prantslaste vabameelne d?ässi, hip-hopi, funky ja jungle?i-segune muusika sobib sellesse mängureeglitest priisse õhkkonda suurepäraselt.

Eelmisel aastal esines noJazz Jazzkaarel. BonBoni klubi oli rahulolevat rahvast tulvil. Toona lõhkusid prantsuse nu-jazz?i ässad klubimuusikasse kindlalt eitavalt suhtunud konservatiivide arusaamu sellest, nagu võrduks klubimuusika tüütult monotoonse rämpstümpsuga.

Pariislaste muusika on liiga mitmekihiline ja kosmopoliitne, et piirduda taustategija rolliga. noJazz on energiline ja sütitav live-bänd, kus viis suurepärast muusikut ei hoia kokku energiat ei mängulusti ega visuaalse pildi tekitamisel. Kiiskavad kostüümid muudavad nad kord tulnukmeesteks, kord mundrikandjaiks. Nende muusika mõjub väljakutsuvalt ja õrritavalt.

noJazzi tantsukad lood on heakõlalised, soolod krõbisevalt tihedad ja üksteist üle kavaldavad. Tegemist pole isehakanud entusiastlike hampelmanidega ? kontsert on detailselt läbimõledud ja maitsekas, muusikud omal instrumendil tõelised profid. Pillimeeste muusikutaust on aukartustäratavalt mitmekesine. Nad on mänginud näiteks koos d?ässilegendide Gil Evansi ja Dee Dee Bridgewateriga, viimasel plaadil laulab Earth, Wind and Fire? solist Maurice White ja mängib sama pundi kõrges hinnas puhkpillirühm. noJazzi ühel juhtfiguuril, trompetimängijal Nicolas Folmeril, on oma bigband.

Plaadi tutvustusturnee viib noJazzi Baltimaadesse, Hispaaniasse, Türgisse. Seejärel siirdutakse Mehhikosse.

?Meil ei tule mingit metallistide kogunemise kohta,? ütleb oktoobri keskel avatava Rock Café programmijuht Margus Pilt.

Viimistlusjärgus klubi õnnistab sisse noJazz. Sossi Klubi kõrvale valmiv meelelahutuskoht on mõeldud lõbustama kuni 800 külalist. Plaan on hoida selgelt roki ja bluusi joont. Vaid õhtuti avatud koht ei kujune kõrtsitaoliseks söögi-joogiasutuseks. Margus Pilt kinnitab, et Rock Café stiil peaks sarnanema Helsingi Tavastia klubiga. Mängitakse vaid elavat muusikat. Koostööd tehakse sarnaste klubidega Soomes ja Rootsis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:27
    Otsi:

    Ava täpsem otsing