Otsitakse Estlinki merekaabli ehitajat

ÄP 04. oktoober 2004, 00:00

?Aastaid väldanud läbirääkimised Eesti ja Soome vahelise merekaabli rajamise osas on tänaseks jõudnud niikaugele, et on vaja kaablit ehitama hakata,? tõstis Marko Allikson, Eesti Energia ASi juhatuse liige, esile riigihanke tähtsust kogu Estlinki projekti seisukohalt. ?Estlink koos Narva jaamade renoveeritud plokkidega on sellise kaliibriga projektid, mis loovad Eestile eeldused olla konkurentsivõimeline ka avatud elektrituru tingimustes,? lisas Allikson.

Hankekonkursi kohaselt valmib Balti?Soome merekaabel 2006. aasta sügiseks. Estlink ehitatakse alalisvoolu kaablina, mis ühendaks Harku 330 kV alajaama ja Espoo (Soome) 400 kV alajaama. Liini kogupikkuseks on ca 100 km, millest 70 km on merekaabel ja maakaablit 9 km Eestis ning 20 km Soomes.

Taotlusi potentsiaalsete pakkujate kvalifitseerimiseks oodatakse käesoleva aasta novembris. Pakkujate kvalifitseerimisel on oluliseks nõudeks pakkujate kogemus analoogiliste projektide teostamisel. Ehitusleping konkursi võitjaga kavandatakse allkirjastada järgmise aasta algul.

Estlinki projekti osanikeks Soome poolt on Pohjolan Voima ja Helsinkin Energia ning Baltimaadest Eesti Energia AS, Latvenergo ja Lietuvos Energija.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing