Õlle ja karastusjookide hind muutub uuest aastast kaheosaliseks

ÄP 06. oktoober 2004, 00:00

Tagatisrahaga pakendis müüdava kauba puhul tuleb müügihind avaldada kaheosalisena, näidates hinnasildil eraldi toote maksumuse ja pakendile määratud pandi suuruse.

Müügihinna kaheosaline avaldamine laieneb ainult õllele, lahjale alkohoolsele joogile ja karastusjoogile, sest pakendiseaduse alusel kehtestatakse tagatisraha just nende toodete klaas-, plast- ja metallpakenditele. Nimetatud toodete puhul tuleb tarbijal kauba eest tasutava lõpphinna teadasaamiseks liita hinnasildil näidatud kaks hinnakomponenti.

Majandus- ja kommunikatsiooniministri määruse muutmisega soovitakse tarbijale teadvustada pakendi tagatisraha väärtust ning ajendada inimesi pakendeid tagastama.

Ka Eesti suuremate õlle- ja karastusjoogitootjate hinnangul on tagatisraha ning toote hinna eraldi näitamine kõige tõhusam ja efektiivsem viis, kuidas informeerida tarbijaid pakendi väärtusest.

Müügihinna kahes osas avaldamise kasuks räägib ka asjaolu, et pakendile määratud tagatisrahale ei lisata käibemaksu. Seega on kauba väärtuse ja pakendi üle eraldi arvestuse pidamine kasutusel olevate kassaparaatide puhul ainuvõimalik lahendus.

2005. aasta algusest kehtima hakkav pakendi tagatisraha süsteem võimaldab tarbijal müügikohas tagastada pandiga väärtustatud pakendid ning tagasi saada pakendi eest varem tasutud tagatisraha.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing