Börsiülevaade: üksteist päeva ja viis rekordit

06. oktoober 2004, 15:00

Hansapanga aktsia tõusis täna juba viienda rekordilise sulgemistasemeni viimase üheteistkümne tööpäeva jooksul.

Aktsia uueks päevalõpu kõrgtasemeks on 117,35 krooni ja päevasiseks rekordiks 118,13 krooni. 1,35 protsendine hinnatõus tõstis ettevõtte turuväärtust poole miljardi krooni võrra, ehk praktiliselt terve Rakvere Lihakombinaadi või Harju Elektri väärtuse võrra.

Tõusu taga oli eile ülimalt hästi õnnestunud võlakirjade emissioon, mille mahtu tõsteti tänu neljakordsele ülemärkimisele 500 miljonilt eurolt 750 miljoni euroni (11,7 miljardi kroonini). Tugev ülemärkimine näitas investorite suurt usaldusväärsust Hansapanga vastu.

Tänu suurele võlakirjaemissioonile pääseb Hansapank paremini ka uute investorite huviorbiiti. Lisaks finantsuudisteagentuur Bloombergi Kesk- ja Ida Euroopa päevasele börsikommentaarile jõudis pank oma uudisega ka tänasesse Financial Timesi. See leht on aga pea iga maailma suurema investori laual.

Ülejäänud tegijatest võib välja tuua veel Norma aktsia, mis tõusis täna 99,04 kroonini ehk viimase kuu kõrgeima tasemeni.
Ettevõtte suuromanik Autoliv teatas 24. septembril, et Autoliv toob Rootsist turvavööde tootmise 2006. aasta keskpaigaks Eestisse. Normale tähendaks see eelkõige Autoliviga sideme tihenemist ja suuremat käivet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing