PM: Kallas praadis kolm tundi europarlamendi ees

12. oktoober 2004, 08:05

Eesti eurovolinikukandidaat Siim Kallas läbis eile Brüsselis edukalt enam kui kolm tundi väldanud eurosaadikute ristküsitluse.

«Siimkallaslikult vapper ja asjalik esinemine,» kommenteeris Postimehele Kallase parteikaaslane Toomas Savi, kes ainsa Eesti eurosaadikuna jälgis debatti otsast lõpuni.

Kuna Kallase valdkondadeks uues komisjoni koosseisus on haldusküsimused, audit ja pettusevastane võitlus, olid küsimused äärmiselt spetsiifilised ja detailsed.

Vaatamata suurele küsimuste hulgale ei suutnud eurosaadikud Kallast siiski millegagi üllatada. Tema kabinetiülema Henrik Hololei sõnul ei päritud mitte midagi ootamatut.

Erinevalt teistest eurovolinikest ei küsitud Eesti volinikukandidaadi käest praktiliselt mitte ühtegi isiklikku küsimust. Hololei arvates oli see tingitud sellest, et isiklikud küsimused päriti ära juba kevadel toimunud kuulamisel. Samuti on tegemist väga spetsiifilise temaatikaga ning saadikud lihtsalt ei raisanud asjatult aega üldistele probleemidele.

Osa saadikute sõnul olid Kallase vastused aga liiga üldised ja ähmased. «Kuigi Kallas jättis mulle väga hea mulje, olid tema vastused sageli ähmased ning konkreetsetest lubadustest hiilis ta kõrvale,» kommenteeris Taani eurosaadik Jens-Peter Bonde.

Hololei sõnul aga tuli Kallasel läbi töötada ääretult suur hulk materjale ning keegi ei saagi eeldada, et ta kõiki detaile teab.

Pärast kuulamise lõppu koostasid eurosaadikud hinnangukirja, mis saadetakse parlamendi presidendile. Kolmapäeval kuulamiste tulemused avalikustatakse.

Oktoobri lõpus hääletavad saadikud, kas Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barroso koostatud meeskond on sobilik või mitte.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing