Sirje Niitra • 18. oktoober 2004 kell 22:00

Kingsepp võitleb ETKga töökoha pärast

Kohtumisele tulles on Kruusi riietatud heasse triibulisse ülikonda, tal on käes soliidsust lisav diplomaadikohver ja autos sülearvuti. Ametit reedab vaid kunstnikult tellitud saabaste ja võtmete kujutistega siidlips, mille ta sidus kaela selleks, et ajakirjanik ta paremini ära tunneks.

Tegu on väikeettevõtjaga, kes asunud võitlusse suure ETKga Rocca al Mare Prismas asuva väga magusa rendipinna pärast. Mees on veendunud, et 10 ruutmeetri suurune boks, kus ta oma osaühinguga Ravante kinga- ja võtmeäri ajas, öeldi talle üles ebaseaduslikult ja ärieetika reegleid eirates.

Kuigi Ravante pakkus eelmisel nädalal toimunud võistupakkumisel ühe ruutmeetri hinnaks lõpuks 1450 krooni - varasemast rendihinnast kolm korda enam, sai firma ETK Majade juhatajalt Aivar Lillemägilt kirja, mis teatas, et firma ei osutunud valituks ja peab 11. oktoobril välja kolima.

Vaidlusaluse boksi sai endale Kingaprof, kellel on praegu kingaparandus ja võtmetöökoda Lasnamäe Maksimarketis.

Oma õiguste kaitseks on Kruusi palganud juristi Enn Talpi, kes möödunud reedel rendileandja ETK Majad vastu ka hagiavalduse kohtusse viis. Talp leiab, et tema kliendi puhul on tegu ülestöötatud koha käest ära võtmisega ja see, kuidas seda tehti, meenutab kõlvatut konkurentsi.

Lisaks ühele argumendile - rendileping öeldi üles päevase hilinemisega - räägivad mehed veel ka hoopis kriminaalsemast teost, väljapressimisest. Nimelt olevat Kruusile hea käidavusega Rocca al Mares boksist lahkumise eest pakutud kolme aasta eest 300 000 krooni.

Kingaprofi juhatuse liige Dmitri Käsk ütleb, et on oma kinga- ja võtmeäri Rocca al Mares juba peaaegu käima pannud. "Minuga pole keegi millegi üle vaielnud, kuulen neist protestidest esimest korda," lausub ta. Küsimusele, mis hinnaga ta rendipinna konkursi võitis, vastab Käsk: "Jätan selle enda teada."

"Tahtsime hästi lahendada, aga tuli kehvasti välja," kostab ETK Majade juhataja Aivar Lillemägi kingaparanduse boksi rendikonkursi kohta. Ta tunnistab, et vaidlusalune rendipind on väga kuum koht, kuhu on palju soovijaid, ja seda taheti juba ammu üle võtta.

Lillemägi nendib, et enampakkumine ebaõnnestus, sest summad läksid üle mõistuse suureks ja asi väljus kontrolli alt. Mingeid reegleid, mille alusel rendilepingu lõppemisel uus rentnik leida, tema väitel ei ole ja sageli on väga raske otsustada, keda eelistada. Küsimusele, mis hinnaga varem Ravantele kuulunud pind nüüd Kingaprofile anti, ei soostu Lillemägi vastama, kuid kinnitab, et see oli kõrgem kui enne. "Mina olen palgatööline, keda kontrollib nõukogu," lisab ta.

Hetkel kuum