Gazprom ja E.ON tihendavad koostööd, E.ON huvitub Jukose varadest

21. oktoober 2004, 11:53

Venemaa gaasimonopol Gazprom plaanib laiendada tegevust energiatootmise alal, tihendades selleks koostööd Euroopa suuruselt teise energeetikafirmaga E.ON.

Eile Düsseldorfis toimunud kohtumisel arutasid Gazpromi juht Aleksei Miller ja E.ONi juht Welf Bernotat mitmeid ühiseid ?strateegilisi projekte? maagaasi tootmiseks Venemaal, kütuse eksportimiseks ja turustamiseks Euroopas ning samuti elektri tootmiseks Venemaal, vahendab Bloomberg.

Gazprom on omandanud 10% Venemaa Ühendatud Energiasüsteemide aktsiatest ning omab ?olulist? osalust Moskva elektritootjas Mosenergo. Praegu pole firmad kommenteerinud, kas koostöö võiks toimuda nende varade baasilt.

Juulis sõlmisid Gazprom ja E.ON esialgse kokkuleppe torujuhtme rajamiseks Läänemere alt, mille maksumus on 2,5 miljardit eurot. 2008. a on plaanis ühiselt alustada Lääne-Siberi Ju?no-Russkoje gaasimaardla hõlvamist. E.ONi kontserni kuuluva Ruhrgasi ja ühisfirma ZAO Gerosgaz kaudu on Saksa kontsern ka Gazpromi aktsionär, kirjutab Bloomberg.

Venemaa asemajandusminister Andrei Sharonov ütles eile agentuurile Interfax, et Gazpromiga seotud firmad võivad teha pakkumise raskustes naftakompanii Jukos suurimale tootmisüksusele Juganskneftegaz. Agentuuri andmeil võib selle pakkumise Gazpromi eest esitada E.ON.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing