Tööstused kergitavad joogipiima hinda

Anne Oja 22. oktoober 2004, 00:00

Eesti suurim piimatoodete valmistaja Tallinna Piimatööstus tõstab Tere kilepiima hinda nii, et kaupluses hakkab see maksma kroon varasemast rohkem. Kaupluse juurdehindlusest sõltuvalt on uus hind kuni 7 krooni ja 50 senti. Tere piima liitrise kartongpaki uus hind on kuni 9 krooni ja 10 senti, vahendas eile Postimees Online. Hinnatõus puudutab kõiki põhipiimatooteid: joogipiima nii kile- kui ka kartongpakendis, rõõska ning hapukoort.

Tallinna Piimatööstuse juht Kadi Lambot ütles, et see aitab võidelda naaberriikidest sisseveetava toorpiima vastu, mis on tihti madalama kvaliteediga kui kohalik piim. Siinse toorpiima hinda on Tallinna Piimatööstus üles vedanud juba ligi aasta. Piima letihind ei ole vahepeal tõusnud.

Selle aasta esimeses pooles on võrreldes eelmise aasta sama ajaga Läti piima vedu Eestisse kümnekordistunud, kirjutas eelmisel nädalal uudisteagentuur BBN. Seda põhjusel, et siinsete piimatööstuste pakutav kokkuostuhind on Läti omast kõrgem.

?Kindlasti läheme kaasa,? ütles Valio müügidirektor Mati Virves joogipiima hinnatõusu kohta. Kui palju Valio toodete hind tõuseb, selgub Tallinna Piimatööstuse põhipiimatoodete puhul kujunevast letihinnast, lisas Virves. Valio toodang on seni Tallinna Piimatööstuse toodetest veidi kallim olnud.

Rakvere Piima juht Jaanus Vihand ütles eile, et teade konkurendi joogipiima kallinemisest oli neile hea uudis, sest ettevõte valmistus samuti novembrikuust hindu tõstma. Varasemat hinnatõusu takistasid siduvad kokkulepped kaubanduskettidega. Praegu viib Rakvere Piim läbi arvutusi pakkumiste kujundamiseks.

Põlva Piima juht Aivar Häelm ütles, et väiksemate piimatööstuste kiusatus hinda tõsta avab rohelise tee Leedu piimale. Lähimast Leedu piimatööstusest saab kilepiima Eesti kaubandusketti vedada viie tunniga. Seni pole kilepiima lõunanaabrite juurest toodud.

Häelm lausus, et tahab hinnatõusu enne ära oodata, kui Põlva Piima edasise tegevuse otsustab. ?Ma arvan, et toimub järjekordne samm Baltoscandia ühise piimaturu kujunemiseks, millest räägiti juba kolm aastat tagasi,? prognoosis Häelm.

Leedu piima invasiooni Eesti kaubanduskettidesse Rakvere Piima juht Jaanus Vihand aga ei uskunud. ?Esiteks on see Leedu piim ja teiseks, ka Leedu toorpiima hind tõuseb,? rääkis Vihand.

Piimatootja Tartu Agro juhi Aavo Mölderi sõnul maksab tööstus piimatootjaile 3,8?4 krooni kilost. Mölder ütles, et virisemiseks pole praegu küll põhjust. Tartu Agro toodab päevas üle 20 tonni piima, olles 10 Eesti suurema piimatootja hulgas. Piimast teenitud rahaga peab Tartu Agro üleval ka seakasvatust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing