Maksumaksjate Liit pärib ministrilt aru

22. oktoober 2004, 11:43

Maksumaksjate Liit pöördus sotsiaalminister Marko Pomerantsi poole, et saada vastus Töötukassa ja Tööturuameti ühendamisettepanekule.

Maksumaksjate Liit küsib sotsiaalminister Pomerantsilt analüüsi ning kommentaari, millistele järeldustele on ühinemisküsimuses jõutud ja milliseid praktilisi samme sel eemärgil on kavandatud ja astutud. 'Liit on jätkuvalt seisukohal, et töötu sotsiaalse kaitse süsteemi ja kogu tööturupoliitika korraldamine kahe subjekti - Tööturuameti ja Töötukassa - poolt on põhjendamatu, olles ebatõhus töötutele ning majanduslikult ebaotstarbekas kõigile maksumaksjatele,' selgitab Maksumaksjate Liidu tegevjuht Kersti Kurre.

Ühinemine võiks olla mõistlik ning selles suunas liigutakse, nentis Marko Pomerants 14. juunil vastuseks küsimusele, kuhu on jõutud Töötukassa ja Tööturuameti arengustsenaariumide väljatöötamisega.

Lähtuvalt rahandusministeeriumi seisukohast, millest võib välja lugeda, et olemasoleva töötuskindlustuse reservi kasutussuunitlust kavatsetakse laiendada tööturu meetmete rahastamise näol, soovib Maksumaksjate Liit sotsiaalministrilt vastust ka küsimusele, millisel alusel saab võimalikuks rahastada sundkindlustuse reservist tööturupoliitika meetmeid ning kas kavatsetakse muuta töötuskindlustuse seadust, nähes selles ette kindlustusmaksetest töötute ümberõppe rahastamist. Liidu hinnangul peab töötuskindlustuse reserv ka edaspidi jääma ainult majanduse madalseisu- või kriisiolukorra juhtudel töötuskindlustushüvitiste väljamaksmise allikaks. 'Reservi liigsuure jäägi olemasolu ei saa olla ei õiguslikuks ega majanduslikuks aluseks reservi kasutamisele selleks mitte ettenähtud otstarbel,' tõdeb Kersti Kurre.

Eesti Maksumaksjate Liidul on kaks ja pool tuhat liiget. Liidu eesmärk on kaitsta maksumaksja huve ja õigusi ning selgitada maksuseadustest tulenevaid kohustusi. Liit on maksumaksjate rahvusvaheliste organisatsioonide WTA ja ETA liige.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing