27. oktoober 2004 kell 22:00

Kyocera ja Samsungi edu printeritestis

Tallinnas IT Kolled?i ruumides toimunud printerite testimisele olid osalema kutsutud seitse printerifirmat, kellest siiski vaid kaks osalesid kõigis klassides.

Osalema kutsutud firmadele anti vabad käed valimaks, millise seadmega osaleda. Ette oli antud kolm kategooriat ning nõue, et seadmed oleks orienteeritud kodukasutajale või väikefirmasse. Kuigi kiirustestid tehti USB-kaablit kasutades, oli võrguliides printerites siiski kohustuslik, kuna üha enam kasutatakse võrgu kaudu printimise võimalusi.

Kategooriad, mida testiti, olid järgmised: mustvalged laseprinterid, värvilised laserprinterid ning MFP-seadmed ? multifunktsionaalsed seadmed, kus printer, skanner ja koopiamasin asuvad kõik ühes seadmes.

Põhiline, mida üritusel kohapeal testiti, oli printimise kiirus. Testimisel kasutati erinevaid ühe kuni 13-leheküljelisi dokumente (Wordi, Exceli, PPS-, PPT-, PDF-, PNG- ja JPG-formaadis) ning kahe Wordi dokumendiga prooviti ka 20- ja 30-leheküljelisi väljatrükke.

Ajavõtjatena tegutsesid kordamööda mitmed kohalolijad alates korraldajatest ning lõpetades ka laiemale üldsusele tuntud IT-spetsialistidega, nagu näiteks Heiti Kender.

Kuna ükski firma ei osalenud testis mudeliga, mis oleks totaalselt uus ning Eesti turul tundmatu, siis midagi väga üllatavat kiiruse testides ei selgunud.

Ka ei olnud testis ühtegi printerit, mis oleks konkurente igas testis võitnud ? ikka leidus mõni dokument, millega mõni konkurendi printer suutis kiiremini valmis saada.

Lehe väljatrükkimise kiirus ei ole printerit ostes siiski ainus argument, millega arvestada. Väga oluline on see, palju maksab printeri toonerikassett ning mitu lehte arvestuslikult ühe toonerikassetiga saab printida ? ehk teisiti öeldes, milline on lehe omahind ning printeri ülalpidamise kogukulu pikema aja lõikes. Ühe A4-lehe omahind võib aga juba kõikuda kordades.

Väljatrükitud lehtede kvaliteeti hindavad spetsialistid disainifirmadest ning Tartu Kõrgemast Kunstikoolist. Kuna värviliste laseprinterite poolt trükitud lehtede analüüsimiseks vajalik seade on hetkel kalibreerimisel, siis testis seadmete trükikvaliteeti hindav artikkel ilmub 4. novembri Äripäeva tehnoloogiarubriigis. Tehniliselt detailsemalt artiklit testimise kohta saab lugeda novembrikuu Arvutimaailmast.

Autor: Alar Pardla

Hetkel kuum