Presidendivalimised langetasid dollarit

Alvar Jõgeva 04. november 2004, 00:00

Dollari kurss nõrgenes euro ja Jaapani jeeni suhtes, kui George Bush juhtis presidendivalimisi. Turuosalised kardavad, et Bush ei suuda vähendada eelarve- ja väliskaubanduse defitsiiti.

Bushil on 254 valijamehe toetust, Kerry kogus 252 poolthäält. Võiduks on vajalik 270 valijamehe toetust. Suure tõenäosusega võitis Bush Ohio osariigis, mis annab 20 valijamehe häält ja sellest piisab tema taasvalimisest presidendiks.

?Turg on otsustanud, et valimised on läbi ja me oleme näinud juba dollari rallit,? ütles Westpac Banking valuutastrateeg Kurt Magnus. Päeva alguses dollari kurss tugevnes, kuid hakkas keskpäeval nõrgenema.

Kell 16.45 maksis euro 1,2785 dollarit. Teisipäeval lõpetati New Yorgis kauplemine tasemel 1,2744 ehk dollar nõrgenes 0,3 protsenti. Dollar nõrgenes 106,30 jeenile.

Analüütikute sõnul võib dollari kurss veelgi langeda. Üheks põhjuseks on USA suur väliskaubandusdefitsiit. Teises kvartalis oli puudujääk rekordiline, ulatudes 166,2 miljardi dollarini.

Dollari kurssi languse põhjuseks on ka investorite tähelepanu suunamine uute töökohtade loomisele USAs. Bushi tagasivalimine selles osas suuri muutuseid ei too ja seetõttu võib dollar nõrgeneda tasemeni 1,30. Analüütikud ootavad keskmiselt 175 000 uue töökoha loomist. Uute tööjõuturu raporti ootuseid on alandatud ja ka prognoosidele vastavad numbrid ei paku rahulolu ning näitavad USA majanduskasvu aeglustumist. Oktoobrikuu tööjõuturu raport avaldatakse 5. novembril.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing