Tiit Pruuli ja Artur Talvik saavad Ruudu osanikeks

Liis Kängsepp 05. november 2004, 11:42

Allfilmi juhataja Artur Talvik ja turismiettevõtja Tiit Pruuli omandavad mõlemad 20% osaluse telesaadete ja filmide tootmisfirmas OÜ Eetriüksus (Ruut).

?Ruudu loominguline laeng on võimas. Nii palju andekaid inimesi kui seal, on tavaliselt ühes toas koos harva. Tänaseks on paljulubav ka firma rahaline seis. Kui nüüd suudame tugevdada ka firma administratiivset suutlikkust, näen ma Ruudul pikaajalist ja kena kohta Eesti tele- ning filmimaastikul,? ütles Tartu Ülikooli ajakirjandusharidusega Pruuli.

Allfilmi omanike hulgast lahkuv Talvik hakkab juhatama Ruudu filmiosakonda. ?Telesaadete tootmises on Ruut number üks. Tahaksin, et selleni jõuaksid ka Ruudu mängu- ja dokfilmi harud,? ütles filmi- ja reklaamiprodutsent Talvik. Talviku sõnul on Eestis filmitegemine liigselt killustunud väikefirmade vahel ning professionaalide koondumine seepärast vajalik.

Ruut alustas aastal 2000 telesaadete ?Kahvel? ja ?Teletaip? tootmisega. Sel telehooajal toodab Ruut ETV-le ?Varivalitsust? ja ?Teletaipu?, Kanal 2-le ?Ärapanijat?, ?Baari?, ?Tähti muusikas?, ?Nõrgimat lüli? ja ?Maie ja Valduri vägitegu? ning TV3-le ?Koosolekut? ja ?Dzhunglistaari?.

Praegu on Ruudus tootmises dokumentaalfilmid ?Kuum külm sõda? Eesti lähiajaloost, ?Lotmani maailm? semiootikast, film Markko Märtinist jt. Ruudus on valminud 2003. aasta vaadatuim mängufilm ?Vanad ja kobedad saavad jalad alla?.

Ruudu teised suuremad omanikud on Monika Vichmann ja Kiur Aarma. Aktsiate omandamise hinna jätavad osapooled endi teada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing