Alvar Jõgeva • 11. november 2004 kell 10:23

PeopleSoft lükkas Oracle pakkumise taas tagasi

PeopleSoft lükkas Oracle vaenuliku ülevõtmispakkumise tagasi viiendat korda, pidades 8,8 miljardi dollari suurust hinda liiga madalaks, kirjutas FT.com.

Oracle vastas, et tegemist on parima ja viimase pakkumisega, hinnates aktsia väärtuseks 24 dollarit. Oracle tõstis eelmisel nädalal pakkumist kolme dollari võrra, 24-dollarini.

PeopleSofti juhatuse esimehe Dave Duffieldi arvates on firma aktsiad tunduvalt rohkem väärt, kui Oracle viimane pakkumine, ta soovitas aktsiaid mitte müüa.

PeopleSofti sõnul on võitlus ülevõtmise üle maksnud rohkem kui miljard dollarit kaotatud käibe näol. Firma on kaevanud Oracle kohtusse, süüdistades teda äri õõnestamises.

PeopleSoft on nõus pakkumist arutama, kuid sobiva hinnaga. Oracle juhatuse esimees Larry Ellisoni sõnul on tegemist maksimaalse hinnaga, mida soovitatakse maksta firma aktsiate eest. Tema arvates on paremaid võimalusi kapitali kasutamiseks, näiteks teha teisi ülevõtupakkumisi või osta tagasi oma aktsiaid.

Analüütikud on skeptilised, et tegemist on viimase pakkumisega, kuna ka varasema korral kasutati sõna ?viimane? pakkumine. PeopleSofti ja Oracle vaheline saaga on kestnud alates 2003. aasta juunist.

Hetkel kuum