Tax-free aitab kaupmeestel meelitada Vene ja USA turiste

Andres Kärssin 17. november 2004, 00:00

Praeguseks pakub tax-free-võimalust ehk käibemaksutagastust 21 Tallinna müügikohta, seda koostöös maailma suurima maksutagastusteenuse osutajaga Global Refundiga. Detsembris lisandub nimekirja veel üle kümne kaupluse.

Global Refundi siinse esindaja Kati Aru sõnul on tax-free eelkõige võimalus suurendada müüki väljastpoolt Euroopa Liitu tulevatele turistidele: ?Kaupmehe jaoks see ikkagi müügitööriist, jaemüüja saab nii pakkuda allahindlust käibemaksu arvel.?

Aru sõnul saavad Eesti tax-free-võimalust kasutada need isikud, kelle elukoht asub väljaspool Euroopa Liitu. ?Põhilised sihtgrupid on Venemaa, Ukraina ja Valgevene turistid ning USA kruiisituristid. Vene inimesed teavad väga hästi, mida tax-free endast kujutab, nad saavad seda igal pool,? märkis ta.

?Orienteerume tax-free puhul Venemaa turistile. Vene turist on see, kes valmis kulutama raha rõivastele,? ütles Rita Gofman ASist A & G Kaubandus, mis pakub käibemaksutagastust oma kolmes Esprit? kaupluses ja ühes A & G poes. Gofmani sõnul küsiti tax-free?d kauplustest juba enne selle teenuse tekkimist.

Samas lausus kaupmees, et tax-free puhul võib takistusena mõjuda Eestis nõutav ühes poes tehtava ostu kogusumma 2500kroonine alampiir. ?Soomes näiteks on piiriks 50 eurot ? see soodustab ostmist,? lisas ta.

Suurima müügikohana pakub Eestis tax-free-võimalust Stockmanni kaubamaja. Kaubamaja turundusjuhi Lea Endriksoni sõnul on Global Refund teinud juba pikka aega koostööd Helsingi Stockmanni kaubamajaga. Endrikson lausus, et käibemaksutagastus on kindlasti lisaväärtuseks väljastpoolt Euroopa Liitu Eestisse saabuvale turistile.

Kati Aru sõnul on Global Refundi tuluks komisjonimaks, mis võetakse turistile tagastatavalt käibemaksult ehk siis turist saab kauba müügihinnast lõpuks tagasi 10?12%. Jaemüüja kuluks on ligi 600kroonine aastamaks. Global Refund tegutseb kokku 37 riigis, tal on leping ligi 225 000 jaemüüjaga ning rohkem kui 200 rahvusvahelist sularahas tagasimakseid teostavat punkti.

Eestis tax-free pakkujate hulgas on veel järgmised kauplused: Hugo Boss, Joop!, Royal Boutique, ZARA, Vero Moda, Elegance Boutique, Beau Monde, Bambini, Goldman, Amber Waves, Symphony of Amber, Don & Donna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing