Tallinna Vee börsile minek otsustati möödunud nädalal

Inno Tähismaa 18. november 2004, 00:00

Tallinn plaanib viia ASi Tallinna Vesi aktsiad börsile. Eile oli juba teada ka 15 protsendi aktsiate müügi hind 300 miljonit krooni. Teist samapalju müüb börsi-plaani kohaselt teine aktsionär United Utilities Tallinn B.V.

Tallinna endine abilinnapea Jüri Ratas ütles eile pressiteate vahendusel, et tema arvutuste kohaselt peaks linn teenima aktsiate müügist 400 miljonit krooni. Tema sõnul tähendab Tallinna linnavalitsuse kava viia ASi Tallinna Vesi aktsiad börsile 300 miljoni krooni eest kellelegi 100miljonilist kingitust.

Tallinna Vee pressiesindaja Karita Sall ütles eile õhtul müüki kommenteerides, et teine aktsionär United Utilities pole veel aktsiate hinnast rääkinud. United Utilities Internationali tegevdirektor Les Bell märkis vaid, et olemas on kokkulepe börsile mineku osas. ?Meil on hea meel kinnitada kokkulepet ASi Tallinna Vesi aktsiate börsil noteerimiseks järgmisel aastal sõltuvalt turusituatsioonist,? ütles Bell.

Tallinna linnapea Tõnis Palts ütles aktsiate müüki ja hinda kommenteerides, et linnavalitsus on ettevõtet põhjalikult analüüsinud ning 15 protsendi aktsiate eest soovitud hind on pigem n-ö põrand. Palts ei soovinud konfidentsiaalsusele viidates avaldada avaliku esmaemissiooni (IPO) võimalikku aega, kuid tema sõnul toimuvad need asjad tavapäraselt kuu aega enne suvepuhkuste algust.

Linnapea sõnul on oluline ka see, et börsile viimine muudab ettevõtte läbipaistvamaks ning linnal on tulevikus rohkem motivatsiooni elanikkonna kaitsmiseks vee edasise hinnatõusu eest.

Tallinna linna esindaja ASi Tallinna Vesi nõukogus Igor Gräzin ütles, et börsile viimise teemat on ka varem arutatud. Küll aga mitte viimase paari kuu jooksul. ?Ainus tõrkekoht on see, kuivõrd säilitab ettevõte sotsiaalse väärtuse,? lisas Gräzin. Tema sõnul suudab sotsiaalsust säilitada linna osalus ja ettevõtte juhtkonna töö, mille osas tal kahtlusi pole.

Kuni eilseni ettevõtte nõukogus olnud linnavolinik Toivo Tootsen ütles samuti, et börsile minekut pole arutatud. Sellest oli juttu aastaid tagasi, kui räägiti ettevõtte erastamisest.

Eile ettevõtte nõukogu liikmeks kinnitatud linnavolinik Siim Roode ütles, et ei tea veel asjast midagi. ?No comments,? lausus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing