PM: Pomerants soovitas HIVi pärast maksualandus edasi lükata

23. november 2004, 08:24

Sotsiaalminister Marko Pomerants tunnistas eile Riigikogule, et kuna aidsihaigete ravi läheb kallimaks, tuleks kaaluda tulumaksu alandamisest loobumist.

Minister tõdes HIVi-levikust aru andes, et riik ei saa lõpmatuseni loota välisabile ning peab lähitulevikus hakkama aidsihaigete ravi ja ennetustöö eest omast taskust maksma, kirjutab Postimees.

Res Publicasse kuuluva ministri sõnul on üheks võimaluseks loobuda maksureformist, mille järgi alaneks üksikisiku tulumaks 2006. aastaks 20 protsendile: «Kevadel, kui hakkame koalitsiooni edasist maksustrateegiat otsustama, tuleb kõigepealt mõelda sellele, mis on hädavajalik, ja alles seejärel sellele, mis on tore.»

Sotsiaalministeeriumi prognooside järgi vajab järgmisel aastal ravi 200 aidsihaiget. Nelja aasta pärast tõuseb see arv tuhande inimeseni, aastane ravikulu ühe haige kohta on 50 000 krooni ehk kokku 50 miljonit, mis on peaaegu kaks korda rohkem kui kulub tänavu aidsi ennetusele ja ravile.

«Mida rohkem on haigeid, seda vähem jääb riigil raha ennetuseks,» tõdes Pomerants. «Ennetustöö arvelt kokku hoida aga ei saa, sest peale tulevad uued põlvkonnad, kes vajavad selgitustööd.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing