Tehnopark tõstab piirkonnas kinnisvara väärtust

29. november 2004, 00:00

Kodu tehnopargi lähedal ei kõla just paljulubavalt, ent tänapäevased tehnopargid on piirkonna arengule pigem kasuks kui kahjuks tulnud.

Tänassilma tehnopark on näide sellest, kuidas tänapäevane ärikeskkond arendab ümberkaudse, sisuliselt tühjana ja mahajäetuna seisnud piirkonna korralikuks elukeskkonnaks. Lagunenud sõjaväehoonete ja puuduva arengukava tõttu oli selle piirkonna väärtus aastaid tagasi sisuliselt olematu. Tänasel päeval on tänu tehnopargi rajamisele koostatud ka detailplaneeringud ümberkaudsetele maadele ning alustatud kommunikatsioonide vedamisega.

Saue ja Saku valdade ning Tallinna linna piirimail paikneva Toomaveski maaüksuse detailplaneering, mis määrab ära tingimused privaatse 14 kõrghaljastatud krundiga elamurajooni rajamiseks, sai pilootprojektiks Tänassilma küla elamuehitusel. Peale seda kui tänu tehnopargile kadusid nõukogudeaegsed sõjaväele kuulunud ?luukered?, on Tallinnaga külgnev Tänassilma küla muutunud individuaalehitajate huviobjektiks. Tänaseks on peale Toomaveski elamukvartali valminud detailplaneeringud ka Kungla, Väljataga ja Arumetsa maaüksustel, kokku 55 hektaril ning algatatud on planeeringud Toomaveski II, Vainu ja Tammiku maaüksustel.

Piirkonda varustab joogiveega uus 200 m sügavune puurkaev koos kaasaegse moodsa pumbamajaga ning reovett võtab vastu Saku-Laagri kanalisatsioonitrass. Planeeritud ning juba teostamisel on maagaasi torustik, uus alajaam, sidekaabli kanalisatsioon. Tänu Tallinna ja Harjumaa ühistranspordialasele kokkuleppele on võimalik edaspidi suunata bussiliiklus läbi Tänassilma küla ringiga tagasi Laagri asulasse, täna aga kulub nr. 18 bussipeatusest Toomaveski elamukvartalisse jõudmiseks jalgsi peaaegu 15 minutit

Toomaveski ja Kungla elamukvartalites on püstitatud juba mitmed uued elumajad. Siiani ehk ainukeseks Toomaveski elamurajooni naabruse tõrvaplekiks meepotis olnud vana lagunenud laudakompleks on uue omaniku leidnud ja seda korrastatakse enam mitte põllumajanduslikel eesmärkidel.

Lähtuvalt olemasolevast haljastusest ja soovist seda maksimaalselt säilitada, on piirkonna arendamisel ka kitsendused. Näiteks on Toomaveski maaüksusel okaspuine kõrghaljastus ning sinna on planeeritud looduse säilitamise huvides 3000 m2 kuni 4000 m2 suurused elamukrundid, kuhu võib Saku Vallavalitsuse loal soovi korral ehitada ka paarismaju. Üheksa protsendilise lubatud ehitusmahu juures on maksimaalne korruselisus erandlikult lubatud kaks ja pool. Tänu detailprojektile ja osaliselt valminud kaasaegsetele kommunikatsioonidele algab maa hind Toomaveski elurajoonis 160 kr/ruutmeetrist. Seega, olematu hinnaga maatükist on saanud reaalset väärtust omav kinnistu, mille väärtus ka tulevikus kasvab a piirkonna üldine areng.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing