EPL: Tüli liigse suhkruvaru pärast rikub valitsuse kodurahu

29. november 2004, 07:31

Rahvaliit veeretab süü riiki ähvardava 700?800 miljoni kroonise suhkrutrahvi eest rahandusminister Taavi Veskimäe ja justiitsminister Ken-Marti Vaheri õlgadele.

Nii keskkonnaminister Villu Reiljan kui ka endine põllumajandusminister Tiit Tammsaare peavad Veskimäge ja Vaherit eurotrahvi eest vastutavaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tammsaare väitel kutsus ta ministrina korduvalt valitsust üles astuma samme suhkruga spekuleerimise vastu. 2003. aasta aprillis tegi ta näiteks rahandusministeeriumile ettepaneku seada sisse suhkrutollid, pühendades asjasse ka justiitsministeeriumi. ?Nendega suhtlemine meenutas vastu kummiseina jooksmist,? kirjutas Tammsaar ajalehes Nädaline.

?Rahandus- ja justiitsministri vastuseisu tõttu jäid meil kaitsemeetmed ainsa kandidaatriigina kehtestamata. Trahvikviitung on meie poole teel,? lisas ta.

Ka Reiljan süüdistab ?paari uljaspead?, kes Tammsaare idee ära nullisid. ?Tagajärjed on väga valusad,? ütles Reiljan hiljuti.

?Hilja ärkate, härra eksminister,? pareeris Vaher. Tema kinnitusel ei pea süüdistused paika ning Tammsaarel oleks ausam öelda, et ta ise ei suutnud töötavat lahendust välja pakkuda. ?Just põllumajandusministeerium ähvardas aasta alguses minna trahvidega kallale suuremaid suhkrukoguseid omavatele tavakodanikele. See oli selgelt utoopia,? sõnas justiitsminister. Tollimaksu kehtestamine olnuks aga vastuolus WTO põhimõtetega.

?Tammsaar jättis suhkru-probleemi lahendamise tänasele valitsusele, kes peab leidma tee, kuidas minimeerida tekkida võivat kahju,? lausus Vaher.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing