Metallimüüja Viktor Levada asutas vanametalli kokkuostu firma

Artur Tooman 02. detsember 2004, 00:00

Martõnovi sõnul on see loogiline jätk Levadia OÜ tegevusele. Levadia müüb musta metalli ja metalltorusid. Levadia klientidel tekib ikka ülejääke ja miks siis mitte neid kokku korjata, selgitas Martõnov, kelle sõnul on otsimiseks sobiv koht sadam, kust vanametalli hakata välja viima.

Vanametalli hind on alates eelmisest aastast kasvanud kaks korda.

EMEXi juhatuse esimehe Ilmar Jõgi sõnul teab ta Viktor Levada plaanist. ?Loogiline, et see, kes tegeleb metalli müümisega, hakkab kokku ostma ka vanametalli,? ütles Jõgi.

Jõgi hinnangul on uuel firmal raske turule tungida, esimesel aastal võib ta arvestada kõige rohkem 5 protsendiga turust. Jõgi põhjendas seda asjaoluga, et neil pole praegu oma platse vanametalli kogumiseks ja sorteerimiseks ega vajalikku tehnikat, see kõik nõuab aga kümneid miljoneid kroone investeeringuid.

Vanametalli väljaveoga tegelevad praegu Eestis Lõunasadam Paldiskis ja BLRT-le kuuluv sadam, kus juba tegutseb BLRT tütarettevõte Refonda.

Jõgi avaldas kahtlust, kas need sadamad on valmis uut metallifirmat vastu võtma. Jäävad üle veel Kunda ja Sillamäe sadam, mille puhul on probleemiks see, et nad jäätuvad.

Jõgi hinnangul korjatakse igal aastal Eestis kokku 400 000 tonni vanametalli kogumaksumusega 1,5 miljardit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing