Kohtla-Järve Soojus: lõime kommunaalteenuste pretsedendi

ÄP 03. detsember 2004, 00:00

?Riigikohtu otsus on pretsedenti loov mitte ainult Kohtla-Järvel ja Jõhvis, vaid kogu riigis,? kommenteeris ASi Kohtla-Järve Soojus nõukogu liige Toomas Niinemäe. ?See otsus peaks andma suuremat kindlustunnet tegutsemiseks nii kõigile kaugkütteettevõtetele kui ka teistele kommunaalteenuste pakkujatele. Loodetavasti juurdub ühiskonnas arusaam, et kooselu puhul paljukorterilises majas ei saa iga korteriomanik teha, mis pähe tuleb ? mõned asjad tuleb ühiselt teha.?

Eelmise aasta veebruaris ühendas Kohtla-Järve Soojus Kalevi 16 korterelamu soojavõrgust lahti, sest korteriühistu ei sõlminud soojuse ostu-müügilepingut ega lubanud mõõtesüsteeme kontrollida. Seejärel kaebas osa korteriomanikke Kohtla-Järve Soojuse kohtusse, et kohustada ettevõtet sõlmima individuaalseid soojalepinguid. Kohtu esimeses astmes nad kaotasid, kuid said võidu ringkonnakohtus.

Riigikohus langetas 30. novembril otsuse, kus leidis, et küttesüsteem on korteriomanike kaasomandis ning seetõttu pole võimalik iga korteriomanikuga eraldi lepingut sõlmida. Kohus mõistis korteriomanikelt Kohtla-Järve Soojuse kasuks välja kohtukulud 15 000 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing