• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Kalevi aktsiat tabas Eesti väikeaktsionäride ostubuum

  Hansabank Marketsi maakleri Raido Lillemetsa sõnul ostsid eile aktsiaid kokku Eesti väikeaktsionärid. Tema sõnul tegid tehingu 31 erainvestorit. ?Keskmine tehing sõlmiti 1000 euro ehk 15 646 krooni eest,? ütles Lillemets.
  Kalevi aktsiate käive oli eile börsil ligi 530 000 krooni. Viimati oli käive suurem tänavu 25. märtsil, mil osteti aktsiaid veidi enam kui 21 mln krooni eest. ?Ei mäletagi, millal Kalevil viimati selline käive oli,? ütles Hansapanga maakler.
  Ühispanga kapitaliturgude divisjoni direktori Jaak Raivo sõnul ostis läbi Ühispanga Kalevi aktsiaid seitse klienti ja eilse päeva lõpus oli ostuorderi turuhinnast veidi odavama hinnaga üles pannud veel seitse. Raivo ennustab, et homme, mil lisandunud aktsiad kantakse fondiemissioonis osalenud aktsionäride arvele, hakkab aktsia hind langema. ?Homme tuleb Kalevi aktsiate müüki kotiga,? nentis ta, kuid lisas, et oleneb, millise nägemuse on inimesed aktsias võtnud. Need, kes tulumaksu tahavad edasi lükata, võivad alles jaanuaris müüma asuda.
  Suprema analüütik Triin Palge Kalevi aktsiat hetkel veel ei jälgi, aga Kalevi tõusu juures peab Suprema meeskond tähtsaks eilset uudist, et vähemusaktsionär Milestone loobus taas ühest hagist Kalevi vastu. Vaid fondiemissiooni ta Kalevi aktsia veerandilise kallinemise taga ei näe.
  ?Hetkel on väga suur huvi Balti riikide väiksemate börsifirmade vastu, tahetakse leida väiksemaid, kuid kiirelt kasvavaid investeeringuid,? kinnitas Palge. Ta lisas, et on juba koos Londoni investoriga Kalevit külastanud ja täna seisab sarnane retk ees Skandinaavia investoritega. ?Kalevist jäi väga positiivne mulje,? möönis Palge.
  Hansabank Marketsi peaanalüütiku Urmas Riieli sõnul on neil Kalevi aktsiale hetkel ?hoia?-soovitus ja fondiemissiooni eelne hinnasiht 2,6 eurot ehk 40,7 krooni. Arvestades fondiemissiooni, oleks aktsia hinnasiht 0,87 eurot ehk 13,6 krooni. Eile sulgus aktsia 25 protsenti plussis, 20,3 kroonil (1,3 eurol).
  Aktsia on tema sõnul hästi ebalikviidne ja väärtpaberit juurde osta ta enam ei soovita.
  Oliver Kruudale kuulub Kalevi majandusaasta aruande andmete kohaselt ligi 41% firmast. Eilse aktsia tõusuga teenis Kruuda ligi 40 mln krooni teoreetilist raha.
  ?Minu jaoks on tähtis see, mis firmast kahe aasta pärast saab, mitte tõus börsil,? ütles Kruuda eilset aktsiarallit kommenteerides. Ta lisas, et börsil toimuv teda tõesti väga ei huvita.
  Fondiemissioon korraldati Kruuda sõnul selleks, et esiteks siduda vaba omakapital Kalevi arenguks. Teiseks siiski tuli ta väikeaktsionäridele vastu. ?Memmed-aktsionärid kurtsid mulle koosolekul, et dividende te ei maksa, aga neilt võetakse iga kuu väärtpaberikonto haldustasu 10 krooni ja neil on jumalast õigus, suurendasime siis aktsiakapitali, et nad saaksid kulude korvamiseks osa aktsiaid maha müüa, aga samas jääksid edasi aktsionärideks,? seletas Kruuda. Kalev on uude tehasesse ja toodetesse seni investeerinud üle 200 mln krooni.
  ?Arvatavasti on eilse aktsia hinna tõusus sees ka see uudis, et kohtuvaidlused vähemusaktsionäri Milestonega hakkavad lõppema,? ütles Kruuda. Ta lisas, et kunagi pandi börsil isegi Kalevi aktsiatele kohtuvaidluste pärast vaatlusmärge ja kes ikka sellise märgiga aktsiat ostab.
  Kalevi advokaadi Leon Glikmani sõnul on Milestone loobunud neljast kohtuasjast Kalevi vastu ja kaks on veel kohtus. Esimene loobumine oli tänavu märtsi lõpus ja kolm viimast nüüd detsembris. Advokaadi sõnul on ülejäänud kahe hagi sisu sarnane ka eelpoolmainitud neljaga. ?Imestan, et nendest pole veel loobutud,? ütles Glikman. Lõpuni on nelja hagi seas jõudnud ka Pärnu maantee kinnisvaratehingute vaidlustamine.
  Ligi veerand miljoni krooni eest Kalevi aktsiaid omava A & G Kaubanduse nõukogu liikme Heiti Allmäe sõnul on Kalevist kui firmast hakatud paremini arvama ja fondiemissiooni teeb aktsia likviidsemaks.
  ?Juhtkonnaga olen rahul ja dividende loodan saada paari-kolme aasta pärast, kui tootmise ümberkujundamine on rahunenud,? ütles aktsionär.
  Mingi osa Kalevi aktsiaid sai Allmäe erastamisväärtpaberite eest ja hiljem on ta ka juurde ostnud.
  Keskmine aktsiate ostuhind on aktsionäril olnud fondiemissiooni arvestamata 30 krooni kandis. Fondiemissooni arvestades 10 krooni lähedal. ?Olen vähemalt pool väärtusest juurde saanud,? rõõmustas mees.
  Allmäe nimetab end pikaajaliseks investoriks ja müüa ta väärtpabereid veel ei kavatse. Vähemusaktsionäri Milestone kohtuasju Kalevi vastu kommenteerides märkis Allmäe, et ?küpsiste osas konkurent on ka Kalevi omanik?.
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Roheelektrifirma uuendas börsiga tõotusi
Enefit Greeni börsile tulekuks on üliviljaka pinnase ette valmistanud nii pensionireform kui elektri kõrge hind, aga kas sellele langev tera on kasvujõuline, see alles hakkab selguma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Enefit Greeni börsile tulekuks on üliviljaka pinnase ette valmistanud nii pensionireform kui elektri kõrge hind, aga kas sellele langev tera on kasvujõuline, see alles hakkab selguma, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Pangaaktsiad ei suutnud Balti börsiindeksit tõusule viia
Täna taas plussis kaubelnud pangaaktsiate hoost jäi väheks, et kogu Balti börs tõusule viia.
Täna taas plussis kaubelnud pangaaktsiate hoost jäi väheks, et kogu Balti börs tõusule viia.
Raadiohommikus: Enefiti börsidebüüt, krüptovarad ja mure hariduse pärast
Nädala viimases hommikuprogrammis on fookus paljulubavatel investeerimisideedel ja Eesti haridussüsteemi tulevikul.
Nädala viimases hommikuprogrammis on fookus paljulubavatel investeerimisideedel ja Eesti haridussüsteemi tulevikul.
Eesti majaehituse pärandihoidja: aastas jõuan teha kuni 15 palkmaja
Eesti traditsioonilise ehituse hoidmise eripreemia pälvis tänavusel aasta tehasemaja konkursil Võrumaal Vastseliinas asuvas firmas Vipson Projekt käsitööna valminud palkmaja.
Eesti traditsioonilise ehituse hoidmise eripreemia pälvis tänavusel aasta tehasemaja konkursil Võrumaal Vastseliinas asuvas firmas Vipson Projekt käsitööna valminud palkmaja.