Inno Tähismaa • 6. detsember 2004 kell 10:57

Selgusid esimesed toetusesaajad ELi struktuurfondide haridusmeetmes

Täna allkirjastatakse EL struktuurifondide haridusmeetme esimese taotlusvooru projektide rahastamisotsused.

Toetuse saavad 10 organisatsiooni kogusummas 45 miljonit krooni, teatas haridus- ja teadusministeeriumi esindaja. Samuti kuulutatakse täna välja uus taotlusvoor.

Toetuse saavad Abiühing Üheksavägine MTÜ, Eesti Olümpiakomitee, Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus, Kutsekvalifikatsiooni Sihtasutus, MTÜ Kesk-Eesti Käsitööettevõtjate Selts, Paide Kutsekeskkool (2 projekti), Saaremaa Õppekeskus, Tallinna Täiskasvanute Gümnaasium ning Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskool.

?Valikukomisjon lähtus otsuste tegemisel tulemuslikkuse ning kvaliteedi põhimõttest,? ütles pressiteate vahendusel haridus- ja teadusministeeriumi eurointegratsiooni asekantsler, valikukomisjoni esimees Madis Lepajõe.

Kõige olulisemaks peeti Lepajõe sõnul projektide eesmärgipüstituse vastavust tegevustele ning nende tegevuste vastavust riikliku arengukava prioriteetidele. Olulise aspektina vaadeldi projektide finantsülesehituse korrektsust.

Uus taotlusvoor kestab 6. detsembrist 28. jaanuarini 2005. Taotlusvoor on avatud Eestis tegutsevatele juriidilistele isikutele, kes soovivad oma tegevuste läbi edendada kutseharidust, kõrgharidust või elukestvat õpet.

Taotlejate nõustamiseks toimuvad ajavahemikul 6.-10. detsembrini Tallinnas, Tartus ja Rakveres. Lisainfot leiab haridus- ja teadusministeeriumi ning SA Innove koduleheküljelt.

Hetkel kuum