Merko Ehituse aktsia pealpool 280 krooni

15. detsember 2004, 14:51

Merko Ehituse aktsia tegi täna taas rekordi. Ehituskompanii aktsia hind tõusis 2,04 protsenti, 281,64 kroonile.

Kui tavapäraselt on aktsia likviidsus nigel, siis täna üllatas ettevõtte aktsia ligi kümne miljoni kroonise päevakäibega.

Võimalik, et Merko Ehituse aktsia vastu on huvi tõusnud seoses tütarfirma SIA Merksi poolse maailmameistrivõistlusteks valmima pidava multifunktsionaalse jäähokihalliga. Selleks peab Eesti ehitusfirma tütarettevõte investeerima 469 mln krooni.

See uudis on iseenesest juba vana, pärinedes 8, detsembrist. Kuid investorid reageerivad sageli uudistele väga pika hilinemisega, mis teeb isegi uudise tuleku järel sageli veel võimalikuks hinnaliikumise pealt teenida. Siin oaga suur aga, madal likviidsus pärsib võimalust positsiooni soetada.

See hokihalli mõju on vaid minu spekulatsioon, võibolla on tegu lihtsalt suvaliselt praegusesse aega sattunud suuremat laadi tehinguga.

Ka liideraktsia Hansapanga aktsia hind tõusis eile. Aktsia kallines 0,75 protsenti, 146,77 kroonile. Aktsia päevakäibeks kujunes 26,5 mln krooni. Hansapanga aktsiale on lähiaeg väga oluline. Kui aktsia ei suuda rekordtaset rünnata, tekib oht külgsuunas liikumiseks või koguni languseks.
Eesti Telekomi aktsia hind langes 0,28 protsenti, 109,68 kroonile. Aktsia päevakäive oli 15 mln krooni.

Ka Fenningeri võlakirjadega tehti hoogsalt tehinguid ? neli tükki. Võlakirjade käibeks kujunes 3,2 mln krooni. Tehing võlakirjadega on meie börsil pigem ebatavaline, kui igapäevane nähtus.

Kokku tehti börsil 55,3 mln krooni käivet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing