SLK kavandab Ventspilsi liinil ka kaubavedusid

Liis Kängsepp 15. detsember 2004, 15:35

Saaremaa Laevakompanii (SLK) kavandab hakata pakkuma järgmise aasta mais avataval Mõntu-Ventspilsi liinil lisaks reisijateveole ka kaubavedu.

SLK klienditeeninduse juhi Anu Lombi sõnul loob uus teenus Eesti ettevõtetele lihtsa võimaluse oma kauba Baltimaadesse või läbi Ventspilsi teistesse Euroopa riikidesse toimetamiseks, teatas ettevõte.

?Ventspilsi sadamast väljuvad regulaarsed kauba- ja reisijateveo liinid Rootsi ja Saksamaale, lisaks on välja kujunenud hästitoimiv kaubavahetus ka mitme teise Euroopa riigiga,? lausus Lomp.

Ventspilsi jäävaba sadam on Läänemere juhtiv ekspordisadam ja kuulub oma kaubatransiidi käibelt Euroopa 20 juhtiva sadama hulka.

SLK avab Saaremaa ja Läti sadamalinna Ventspilsi vahelise laevaliini järgmise aasta 17. mail. Ventspilsi ja Sõrve säärel asuva Mõntu sadama vahel on kavas maist kuni juuni keskpaigani neli reisi nädalas, juulis-augustis aga kuni kuus reisi nädalas.

SLK näeb Ventspilsi-liinil peamise sihtgrupina nii eestlasi kui Saaremaad külastavaid turiste. SLK on teinud tänavu uuel liinil kokku kaks proovireisi, mille käigus tutvustati uut liini Läti turismifirmade esindajatele.

SLK põhitegevus on reisijate teenindamine Lääne-Eesti saarte ja mandri vahel. Ettevõte hakkas alternatiivsete liinide käivitamisega tegelema käesoleva aasta alguses, kui majandus- ja kommunikatsiooniministeerium otsustas, et riigisisese praamiliiklusega hakkab tegelema riigifirma.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing