EPL: Arendaja sai loa teha Pärnu veetornist 50 korteriga maja

17. detsember 2004, 08:05

Pärnu Suur-Sepa 13 detailplaan annab loa aedlinnas asuv veetorn ümber ehitada 12korruseliseks korterelamuks.

Volikogu kiitis plaani heaks linnaarhitekti ja muinsuskaitse vastuseisust hoolimata, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuigi veetorni ümbruse elanikud viisid eile volikogule 17 allkirjaga pöördumise, milles palusid planeeringut mitte kinnitada, ei arvestanud volinikud elanike protestiga.

Ettekande esitanud abilinnapea Riina Müürsepp tegi ettepaneku eelnõu vastu võtta, et järgneval avalikul arutelul saada teada inimeste arvamusi. ?Rõhutan, et planeering vastab lähteülesannetele,? lausus ta.

Tulevase kortermaja naabruses elavad Evelin Reimann ja Agu Kaljo nimetasid Pärnu volikogu konnatiigiks, kellele ei maksa ükski seadus ega oma eluplaane teinud inimeste heaolu. ?Ega see nii ei lähe, me läheme lõpuni välja, kohtusse, ja mina lähen, kas või laps kaenlas, kraana ette, kui nad seal ehitama hakkavad,? ütles Reimann.

Kaljo imestas, et volikogu on kehtestanud 2001. aastal üldplaneeringuga veetorni ümbruse miljööväärtuslikuks alaks ja nüüd käib selle sihipärane hävitamine.

Kõrghoone idee autor Elmar Lepp ütles, et veetorni ümbrus on aastaid olnud räämas ja kole ega anna miljööväärtusliku ala mõõtu välja. ?Ilu on vaataja silmades,? leidis ta.

Planeeringu vastuvõtmisel ei andnud kooskõlastust muinsuskaitse ega linnaarhitekt Ülar Saar, leides, et 50 korteriga kõrghoone on madala puitarhitektuuriga aedlinna sobimatu.

Lepa sõnul on muinsuskaitse eesmärk arhitektuuriväärtuste säilitamine, mitte hoonete kõrguse üle otsustamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing