Pärnu PM: Euroraha jõuab Pärnusse

17. detsember 2004, 08:26

AS Pärnu Vesi sai eile faksi, et Brüsselis on 7. detsembril otsustatud rahastada 14,88 miljoni euroga (üle 230 mln kr) Pärnu-Paide veevärgi-projekti.

Pärnu Vee juhataja Jüri Rahu ütles, et ehkki projekti kogumaksumus on 19,84 miljonit eurot ehk umbes 310 miljonit krooni, rahastab euroliidu ühtekuuluvusfond sellest 75 protsenti, kirjutab Pärnu Postimees.

?Nüüd on siis kindel, et kauaoodatud raha tuleb ja tuleval aastal saab töödega pihta hakata,? sõnas Rahu.

Sellest on mitu aastat, kui Pärnu koos ümberkaudsete valdadega hakkas ISPA fondist veetorustike ja kanalisatsiooni rajamiseks raha taotlema. Mäletatavasti jäi Pärnu sellest rahast ilma, sest kogu Eestile mõeldud üle poole miljardi kroonine summa otsustati eraldada Kohtla-Järve kandi kanalisatsiooni ja reoveepuhasti väljaehitamiseks: seal olid asjad looduse reostamisega Pärnust tükk maad hullemad.

Seejärel ühendati Pärnu taotlus Paide linna omaga ja saadeti ühtekuuluvusfondi, kust nüüd positiivne otsus saabus. Et töö hakkab käima nii Pärnus kui Paides, on loogiline, sest puhtaks saab siis kogu Pärnu jõgi.

Euroraha toel saavad selle projekti raames korraliku veevarustuse ja kanalisatsiooni nii Sindi linn kui Paikuse ja Audru vald. Sindi ja Paikuse reovesi jõuab juba praegu Mõrra tänava puhastusjaama, algava projekti raames suunatakse puhastusjaama Audru kanalisatsioongi.

Kogu Pärnu linna veevärgi kordategemiseks sellest rahast siiski ei piisa ning Pärnu Vesi on asunud ette valmistama taotlust Kesklinna ja Ülejõe veeprojekti tarvis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing