SLÕL: Põhja-Tallinnal näpud põhjas

17. detsember 2004, 08:21

Tallinna linnavalitsus andis oma reservfondist ligi 170 000 krooni Põhja-Tallinna linnaosavalitsusele, kelle töötajaid ähvardas palgata jäämine.

Eelmine linnaosavalitsus oli nii palju tulemuspalka maksnud, et maha jäi tühi rahakott, kirjutab SL Õhtuleht.

Mõne nädala ametis olnud, leidis Põhja-Tallinna linnaosavanem Sirje Potisepp aasta lõpu eel end olukorrast, kus töötajatele polnud enam maksta seadusega ettenähtud toetusi ega palka. Ka kahe miljoni krooni suurusest reservfondist, kust võetakse raha vaid erakorralisteks sündmusteks, on alles vaid 11 000 krooni.

«Linnaosavalitsuse eelmine juhtkond maksis kõigile linnaosa töötajatele käskkirja alusel ühe kuupalga ulatuses tulemuspalka,» kurdab Potisepp.

Endine Põhja-Tallinna linnaosavanem keskerakondlane Enno Tamm ei soostunud algul oma kohalt lahkuma, kuid andis siis survele alla. Tammele maksis ekslinnapea Edgar Savisaar 18 000 krooni preemiat. Lisaks sai Tamm lahkumishüvitiseks kahe kuu palga ehk 43 000 krooni. Tamm oli erandina ametis 20. novembrini.

Potisepa sõnul on see üks näide, kuhu raha ülemäära kulus. Palgafondi jäi aga uuele linnaosavanemale vaid ligi 360 000 krooni, mis läks detsembri töötasuks.

«Aga selgus, et meil on ka staa?itasud ja töötasud halduskogu liikmetele. Pidin mitu korda küsima: kas nüüd on kõik?» ütleb Potisepp, et linnaosavalitsuse rahaasjade mõistmine polnud kerge.

Kui kõik rahad olid üle loetud, tuligi välja, et tuleb linnavalitsuselt abi paluda.

Erandkorras andiski Tallinna linnavalitsus detsembri algul Põhja-Tallinnale reservfondist ligi 170 000 krooni, millest 127 000 krooni maksti töötasudeks, 41 910 krooni sotsiaalmaksuks ja 635 krooni töötuskindlustusmaksuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing