Krista Taim • 20. detsember 2004 kell 22:00

Saku Suurhalli aktsionärid kogunevad erakorralisele koosolekule

Üldkoosoleku kokkukutsumise tingis firma halb majandusseis. ASi Rocca al Mare Suurhall juhatus teatas paar nädalat tagasi, et ettevõte on oma tegevusaja jooksul teeninud 34 miljonit krooni kahjumit. Bilansi kordaseadmiseks tahetaks ettevõte aktsiakapitali vähendada kõigi aktsiate tühistamisega (34 892 880 krooni) ning lasta välja uued aktsiad. Aktsiakapitali planeeritav uus suurus on samuti 34 892 880 krooni. Väikeaktsionärid, loo?ide ja VIP- toolide omanikud on lubanud, et hääletavad aktsiakapitali vähendamise vastu ja näeksid, et riik ja linn panustaksid rohkem suurhalli käekäiku. Paljud tooli- ja loo?iomanikud tegid oma investeeringu just tänu linna ja riigi osalusele ettevõttes.

Ühe suurhalli asutaja, eksabilinnapea ja väikeaktsionäri Priit Vilba sõnul on teda valdav tunne väga närune, sest kaalul on usalduse kaotamine. ?Kui alustasime, arvasime, et suurhalli on vaja riigile, rahvale. Seepärast ka linn pani toona toetuseks suure summa, me päästsime projekti, kuigi kasvas laenukoormus. Mis puudutab minu kahte tooli ja hinda, mis maksin sellest, pole ma lootnudki midagi tagasi saada, see oli toetus sellele projektile,? rääkis Vilba. Tema sõnul kaotaks riik aktsiate nullimise korral erasektori usalduse ja teiste taoliste projektide puhul erasektor appi ei tuleks.

Suurhalli majandamine on tema hinnangul riigi või linna abita raske, sest kontsertide hinnad on maailmatasemel, eestlaste ostujõud aga 4? 5 korda madalam. Vilba sõnul päästaks olukorra see, kui riik ja linn toetaksid iga aasta suurhalli kuni kuue miljoni krooniga viie aasta jooksul. ?Kõige kurvem on see, et ühte teist spordiobjekti, A. Le Coq Arenat, ollakse nõus 90 miljoniga toetama, aga suurhalli mitte,? rääkis Vilba. Tema sõnul on suurhalli päästvad ideed põrkunud seni uskumatule ükskõiksusele linna ja riigi poolt.

50 VIP-tooli omanik, üks suuremaid eraisikust väikeaktsionäre Aare Kilp ütles, et hääletab kapitali tühistamise vastu ja juhul kui aktsiad nullitakse, ta uusi märkima ei hakka. Toonast investeeringut nimetab ta niigi ebaõnnestunud äriprojektiks.

?Minu äriplaan ei õnnestunud, ma pole sealt kasu saanud,? sõnas Kilp. ?Praegu on toolide väärtuseks hea koht soodsa hinnaga,? lisas ta. Toole on ta andnud kasutada peamiselt tuttavatele.

Tallinna linna aktsionäride koosolekul esindav abilinnapea Kaupo Reede kinnitas eile, et linn aktsiate tühistamise korral uusi märkima ei hakka. Ka pole linn huvitatud suurhalli toetamisest. Reede sõnul on Tallinn juba suurhalli panustanud 70 miljonit krooni.

Hetkel kuum